تعداد مبتلایان‌ به تب کریمه کنگو به ۶۲ نفر رسید

0
مشاور رئیس سازمان دامپزشکی گفت: با توجه به نبود نظارت بهداشتی و شرعی بر گوشت کنار جاده به افراد توصیه می شود که از خرید اجتناب کنند.
به گزارش اخبار سبز کشاورزی به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، امین اسدی گفت: بنابر آخرین آمار اعلامی وزارت بهداشت ۶۲ نفر به تب کریمه کنگو مبتلا شدند که متاسفانه ۵ نفر جان خود را از دست داده اند.
به گفته او، با توجه به اقدامات نظارتی سازمان دامپزشکی طی ۱۰ روز اخیر به رغم ایام محرم تنها ۲ نفر به تب کریمه کنگو مبتلا شدند، درحالیکه چند هفته ۱۰ نفر مبتلا داشتیم.
اسدی می‌گوید: با وجود بیماری های مشترک متعدد دام و انسان به افراد توصیه می شود که از خرید گوشت کنار جاده اجتناب کنند و همواره اطمینان خاطر داشته باشند که گوشت خریداری شده دارای مهر دامپزشکی است.
مشاور رئیس سازمان دامپزشکی گفت: سازمان دامپزشکی ستادی برای جمع آوری گوشت کنار جاده ها تشکیل داده است و برای مقابله با کشتار غیرمجاز در وهله نخست مردم باید همراهی کنند چرا که گوشت کنار جاده خطر مرگ‌هم بدنبال دارد.
همه ساله همزمان با فعالیت کنه ها در فصل گرما، تب کریمه کنگو شیوع می یابد که بنابراین رعایت توصیه های بهداشتی به مردم توصیه می شود.
مقاله قبلیدولت به جای دادن یارانه ثروت آفرینی کند
مقاله بعدیپشمک حاج عبدالله بدون رقیب در دنیا

پاسخ شما

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید