باد و باران کشور را فرامی‌گیرد

0
گسترش آلودگی‌های زیست محیطی نکا تا استان‌های همجوار

گرد و خاک ادامه دارد

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از وقوع رگبار باران و وزش باد در نقاط مختلف کشور خبر داد.
به گزارش اخبار سبز کشاورزی به نقل از رکنا، صادق ضیاییان درباره شرایط جوی کشور اظهار کرد: امروز(۵ مهر) در استان‌های مازندران، گلستان، برخی نقاط خراسان شمالی، ارتفاعات استان‌های خراسان رضوی، سمنان و ارتفاعات شرقی تهران رگبار باران ، گاهی رعدوبرق، وزش باد شدید موقت و در نقاط مستعد گردوخاک رخ می‌دهد و دریای خزر مواج و متلاطم است.
وی افزود: روز پنجشنبه تا شنبه(۶ تا ۸ مهر) در ارتفاعات البرز مرکزی و شنبه علاوه بر آن در اردبیل و شمال استان‌های آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی بارش پراکنده و وزش باد رخ خواهد داد.
رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا ادامه داد: یکشنبه (۹ مهر) با عبور امواج کم دامنه از شمال‌غرب کشور، در نیمه‌شمالی آذربایجان غربی، شمال آذربایجان شرقی و اردبیل رگبار و رعدوبرق و وزش باد شدید موقت پیش‌بینی می‌شود.
وی افزود: امروز و فردا در برخی نقاط شمال شرق، شرق و جنوب شرق و از جمعه تا شنبه در نوار شرقی کشور در برخی ساعات افزایش سرعت وزش باد و در مناطق مستعد خیزش گردوخاک پیش‌بینی می‌شود.
رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده نیز اظهار کرد: آسمان تهران فردا (۶ مهر) صاف تا کمی ابری و گاهی وزش باد با حداقل دمای ۱۷ و حداکثر دمای ۲۷ درجه سانتیگراد و روز جمعه (۷ مهر) صاف تا کمی ابری و گاهی وزش باد با حداقل دمای ۱۷ و حداکثر دمای ۲۷ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.
ضیائیان در پایان گفت: طی امروز و فردا (۵ و ۶ مهر) اهواز با دمای ۴۱ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و شهرکرد با دمای ۴ درجه سانتیگراد خنک‌ترین مراکز استان کشور هستند.
مطلب قبلیپرداخت تمام مطالبات گندمکاران تا آخر مهرماه
مطلب بعدیهژمونی جهانی بذر و استعمار نو در آفریقا

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید