آخرین خبرها:
شناسه خبر: 12320

تولید 98 درصد دنباله‌‌بندها در کشور

سرپرست معاونت زراعت وزارت جهاد کشاورزی گفت: در حال حاضر بیش از 98درصد دنباله بندها در کشور تولید می‌شود.

تولید 98 درصد دنباله‌‌بندها در کشور
سرپرست معاونت زراعت وزارت جهاد کشاورزی گفت: در حال حاضر بیش از 98درصد دنباله‌‌بندها در کشور تولید می‌شود.
به گزارش مزرعه سبز به نقل از روستانیوز، علیرضا مهاجر در مراسم افتتاحیه هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی کشاورزی (ادوات، ماشین‌آلات و مکانیزاسیون، نهاده‌ها، سیستم‌های آبیاری و تجهیزات گلخانه‌ای) مشهد اظهار داشت: با ارتقاء کیفیت، کمیت و تکنولوژی امکان تولید 100درصدی دنباله بندها در کشور وجود دارد.
وی در مورد اهمیت برگزاری نمایشگاه بین‌المللی کشاورزی در مشهد بیان کرد: مشهد یکی از شهرهای بزرگ کشور به لحاظ توریستی، صنعتی، اقدامات زیربنایی، تولید ادوات کشاورزی نظیر دنباله بندها، ملزومات آبیاری مدرن و تولید بذر است.
مهاجر افزود: با توجه به پتانسیل‌های بالای استان خراسان رضوی، این نمایشگاه به دلیل جذب کشاورزان و متخصصان حوزه‌های مختلف کشاورزی می‌تواند نیاز کشور را به تولید دنباله بند در داخل کشور تأمین کند.
وی در مورد اهمیت تکنولوژی در بخش کشاورزی بیان کرد: در این سال‌ها تمام فکر ما تولید تراکتور بود درحالی‌که ارتقاء تکنولوژی کاشت، داشت و برداشت بسیار مهم‌تر از تولید تراکتور است.
مهاجر ادامه داد: در زمینه تکنولوژی در بخش کشاورزی نسبت به سایر کشورها عقب هستیم و البته در این سال‌ها خوشبختانه قدم‌های مؤثری برای رفع این نواقص برداشته‌ایم.
گفتنی است، هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی کشاورزی (ادوات، ماشین‌آلات و مکانیزاسیون، نهاده‌ها، سیستم‌های آبیاری و تجهیزات گلخانه‌ای مشهد) از امروز سه‌شنبه پنجم بهمن‌ماه افتتاح شد و تا روز جمعه هشتم بهمن‌ماه پذیرایی علاقه‌مندان و فعالان بخش کشاورزی است.

انتهای پیام/

دیدگاه تان را بنویسید

چندرسانه‌ای