آخرین خبرها:
شناسه خبر: 44704

مشاور وزیر جهاد کشاورزی:

آغاز مانور تشدید نظارت ماه مبارک رمضان و نوروز ۱۴۰۳

مشاور وزیر جهاد کشاورزی از آغاز مانور تشدید نظارت ماه مبارک رمضان و نوروز ۱۴۰۳ در ستاد وزارت جهاد کشاورزی و سازمان جهادکشاورزی استان‌ها و شهرستان‌ها خبر داد.

آغاز مانور تشدید نظارت ماه مبارک رمضان و نوروز ۱۴۰۳

به گزارش اخبار سبز کشاورزی به نقل از بازار، شاهرخ رمضان‌نژاد در مانور تشدید نظارتی ماه رمضان و نوروز ۱۴۰۳، افزود: با توجه به سیاست‌های وزیر جهاد کشاورزی مبنی بر مدیریت تامین بازار، توجه و تمرکز این وزارتخانه بر تولید داخل است.

مشاور وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به افزایش تولید در اقلامی مانند گوشت سفید بر افزایش تولید، حداکثرسازی و پشتیبانی از آن تاکید کرد و افزود: پایداری حفظ تولید با صادرات رقم می‌خورد.

رمضان‌ نژاد با بیان این که در گوشت مرغ شرایط شکننده‌ای در گذشته وجود داشته است، تصریح کرد: در حال حاضر صادرات در این محصول انجام می‌شود؛ همچنین قرارداد پیش‌تولید برای ذخایر استراتژیک در سال آینده از تولید داخل برنامه‌ریزی شده است.

به گفته سرپرست حوزه وزارتی، براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده در گوشت قرمز نیز طرح خوداتکایی را دنبال می‌کنیم.

وی با اشاره به فرمان رهبری و سیاست‌های بالادستی مبنی بر تولید داخلی، تصریح کرد: با بازرسی می‌توانیم با توجه به وفور کالا از اجحاف در آن جلوگیری کنیم.

رمضان‌ نژاد با اشاره به برنامه‌ریزی برای فعالیت دستگاه‌های خدمات‌رسان و تیم‌های حمل و نقل در تعطیلی عید نوروز، افزود: تقویت برای بازاررسانی و تامین ارزاق عمومی تشدید بازرسی‌ها در دستور کار است.

مدیرکل دفتر بازرسی و نظارت بر کالاهای اساسی وزارت جهاد کشاورزی نیز در این جلسه، گفت: از ابتدای اسفند ماه با توجه به تفکیک وظایف نظارتی برای وزارت جهاد کشاورزی، سازمان حمایت از مصرف کننده و اتاق اصناف توسط دولت، بخشنامه‌ای را به استان‌ها ارسال کرده که در آن نظارت بر تامین و تولیدکنندگان بر عهده بازرسین ما در وزارت جهاد کشاورزی است.

مسعود امراللهی ادامه داد: مانور نظارتی رمضان و نوروز ۱۴۰۳ از اول اسفند ماه آغاز شده و تا پایان فروردین ماه ادامه دارد، البته این طرح امروز با هدف تشدید نظارت کار خود را آغاز کرده است.

وی با تاکید بر دستور وزیر جهاد کشاورزی و با توجه به نزدیکی ماه مبارک رمضان گفت: با توجه به نیاز خانوارها به خرما، حبوبات و شکر در ماه مبارک رمضان، از امروز با همکاری سازمان بسیج وزارت جهاد کشاورزی و اتاق اصناف طرح نظارتی ویژه در سراسر کشور را آغاز کرده‌ایم.

فرمانده بسیج وزارت جهاد کشاورزی نیز در این نشست با اشاره به حضور بسیجیان در این طرح، گفت: امروز مهمترین مساله کشور سفره مردم و معیشت است؛ به همین جهت در وزارت جهاد کشاورزی بخش عمده‌ای از توان در راستای رسالت اصلی یعنی امنیت غذایی و تولید قرار گرفته است.

مهرداد پاکار با بیان این که باید نظارت در کنار تولید وجود داشته باشد، ادامه داد: از امروز این رزمایش برای امنیت بهتر در سفره غذایی آغاز می‌شود تا با تولیدکنندگان و افزایش نظارت کام مردم شیرین شود.

وی با اشاره به فلسفه وجودی بسیج، گفت: برای این طرح حدود ۲۵۰۰ نفر از بسیجیان وزارت جهاد کشاورزی در سراسر کشور اعلام آمادگی کردند تا در کنار بازرسی و اصناف بر بازار نظارت کنند.

 

دیدگاه تان را بنویسید

چندرسانه‌ای