آخرین خبرها:
شناسه خبر: 45629

​اینستاگرام دکتر پیمان پاک، حامی همه نمایشگاه‌های کشاورزی و غذایی+ نامه

یادتان هست اسفندماه سال گذشته، مزرعه سبز با انتشار طوماری اعلام کرد انجمن صنایع خوراک دام و طیور و آبزیان طی یک بیانیه و با قرار دادن 31 آرم و لگوی انجمن‌ها، شرکت‌ها، سازمان‌ها، اتاق‌ها و... چنین برداشتی را به خواننده منتقل می کرد که به صورت مفهومی و ضمنی درخواست کرده بود قائم مقام وزیر جهادکشاورزی در امور بازرگانی مورد حمایت بیشتر قرار گرفته (احتمالا وزیر بشود) که بعد از انتشار خبر و اعتراض تعدادی انجمن‌ها از قراردادن نامشان در پای طومار حمایت، گرچه به 20 لگو کاهش یافت، ولی تاثیرات منفی آن مشخص شد.

​اینستاگرام دکتر پیمان پاک، حامی همه نمایشگاه‌های کشاورزی و غذایی+ نامه

به گزارش اخبار سبز کشاورزی؛ جدیدا در اینستاگرام شخصی دکتر پیمان‌پاک (بالاترین مقام بازرگانی وزارت جهادکشاورزی) تبلیغ آگهی نمایشگاه بیست و سوم دام و طیور که همان لگوی معروف همان انجمن صنایع خوراک دام طیور آبزیان تهیه کننده طومار حمایت، در پوستر نمایشگاه وجود دارد (حاکی از حمایت و شراکت انجمن یاد شده در این نمایشگاه) نقل این بده بستان و شروع دریافت آگهی توسط اینستاگرام دکتر پیمان پاک دارد.

اینستاگرام-دکتر-پیمان-پاک،-تبلیغات-بازرگانی-می‌پذیرد

دنیای مجازی دنیای شفاف سازی است

البته پس از انتشار خبرهایی مبنی بر اینکه احتمالا برخی مدیران بازرگانی وزارت جهادکشاورزی و دفتر قائم مقام وزیر در امور بازرگانی، تمایلی به ورود تشکل‌ها کشاورزی (بازیگران جدید عرصه واردات نهاده‌ها) به تامین نهاده‌های مورد نیاز خود را ندارند و انحصار همچنان در دست وارداتچی‌ها باقی خواهد ماند(لابد به دلیل اینکه در اتحادیه‌ها امکان رانت و لابی، سفر خارج و... وجود ندارد) و مقام های آگاه اما مجهول و مجعول که قدرت بیان نام خود را در اعلام خبر ندارند، در خبری کوتاه، اتحادیه‌های زیر نظر دولت را با آریو تجارت سهیل (بخش خصوصی که با واردات و کوتاژهای ساختگی تخلف کرده بود) مقایسه نموده و از وزارت جهاد کشاورزی درخواست کرده بودند مقابل واردات کیفی و ارزان فروشی و اعتباری فروشی را بگیرد تا کام دلالان همچنان شیرین بماند.

از آنجا که این پایگاه خبری با رد نظرات آنهایی که می‌گویند دکتر پیمان پاک تحصیلات کشاورزی ندارد و سابقه کار کارمندی، کارشناسی، معاون مدیرکلی، مدیرکلی و نهایتا معاون وزیری را در پرونده خود دارد و پس از طی سلسله مراتب، به قائم مقامی وزیر رسیده، معتقد است دکتر پیمان پاک مدیر تحمیلی به وزارتخانه نیست، آن هم در تجاری‌ترین بخش(که حرف و حدیث ارزی فراوان دارد).

هک شدن اینستاگرام توسط مخالفین‌؟

 برخی معتقدند احتمالا مخالفین با هک کردن اینستاگرام قائم مقام وزیر، اقدام به قرار دادن استوری آگهی در آن کرده باشند و مقام عالی قائم مقامی اخیرا متوجه تبلیغات گسترده و استوری‌های جذب مشتری برای یک نمایشگاه در اینستاگرام بالاترین مقام وزارت جهاکشاورزی(البته بعد از وزیر) شده است.

قدرمسلم اینکه آقای دکتر پیمان پاک که یکشنبه شب 1403/2/16 در برنامه بعد از خبر صدا و سیما اعلام کرده بود انحصار واردات نهاده‌های دامی را شکسته است، از این پس ضمن تسهیل در کار واردات نهاده‌ها توسط اتحادیه‌های ذیربط و سهمیه‌بندی الباقی واردات برای وارداتچی‌های دیگر، در نخستین اقدام از سفارش تبلیغ بازرگانی در سایت خود جلوگیری خواهد کرد؛ زیرا وقتی قائم مقام وزیر چنین مستقیم به تبلیغ بازرگانی در سایت خود می‌پردازد به نوعی پیام به دیگران می‌دهد که فقط این نمایشگاه که یکی از مجریان یا حامیان آن برای حمایت از قائم مقام، طومار تهیه کرده بود، مورد تایید است.

هر گردی گردو نیست

البته پوستر برخی از نمایشگاه‌های خارجی و ایرانی عمدتا دولتی یا بزرگ در صفحه پیمان‌پاک (از جمله نمایشگاه چین، نمایشگاه هند، نمایشگاه اکسپو و...) حکایت دیگری دارد و به نوعی کار ملی یا تهاتر کالایی برای کشور به حساب می‌آید.

اما چنانچه یک نمایشگاه صرفا تجاری که غرفه می‌فروشد و لگوی حامی تهیه طومار معروف و بیانیه حمایت از قائم مقام اینک استوری شده باشد، جای اما و اگر دارد و امید است همه نمایشگاه های کشاورزی و صنایع غذایی در استوری های پیج قائم مقام معرفی شوند.

WhatsApp Image 2024-05-06 at 16.04.06 (2)

WhatsApp Image 2024-05-06 at 17.05.45 (2)

******

گفتنی است، در پی درج این خبر در پایگاه خبری «اخبار سبز کشاورزی»،  توضیحاتی از سوی دفتر آقای دکتر پیمان‌پاک،  قائم مقام وزیر جهاد کشاورزی در امر توسعه بازرگانی، به دفتر پایگاه خبری ارسال شد که مشروح این نامه در ادامه آورده شده است:

جناب آقای گلباف

مدیر مسئول محترم پایگاه اطلاع رسانی مزرعه سبز

موضوع: درج خبر نادرست در پایگاه اطلاع رسانی مزرعه سبز

باسلام پیرو درج مطلب نادرست و اتهام‌زنی در آن پایگاه به مدیر مسئولی جنابعالی و براساس ماده ۲۳ قانون مطبوعات، ضروری است پاسخ زیر در ذیل همان مطلب به عنوان جوابیه دفتر آقای پیمان پاک درج و منتشر گردد.

«بدینوسیله پیرو درج خبر نادرست در پایگاه اطلاع رسانی مزرعه سبز و پیرو ماده ۲۳ قانون مطبوعات به استحضار عموم مردم شریف و فعالین اقتصادی می‌رساند؛ صفحه شخصی آقای علیرضا پیمان پاک در شبکه اجتماعی اینستاگرام از زمان شروع مسئولیت ایشان در دولت سیزدهم و در سازمان توسعه تجارت ایران، با هدف حمایت از تولیدات داخلی و رونق کسب و کار اقدام به انتشار به‌صورت موقت (استوری) می‌نماید. این حمایت پوستر و اعلان کلیه نمایشگاه‌های مهم بین‌المللی و رویدادهای تجاری دارای مجوز به‌صورت رایگان و جهت اطلاع و بهره برداری بازرگانان و فعالین اقتصادی داخل و خارج است. همچنین از زمان مسئولیت وی در وزارت جهاد کشاورزی، معرفی کلیه رویدادها و نمایشگاههای حوزه کشاورزی و صنایع ،غذایی به صورت عام برای نمایشگاه‌های ذی‌ربط با شرایط فوق تجارت ادامه داشته و البته در زمان برگزاری رویدادهایی نظیر نمایشگاه توانمندی های صادراتی جمهوری اسلامی ایران موسوم به IranEXP02024 ، برای برگزاری هر چه باشکوه تر آنها نیز اطلاع رسانیهای لازم از طریق صفحه مجازی ایشان صورت می‌گیرد.

بنابراین، رویه و مشی آقای پیمان پاک در حمایت هرچه بیشتر از بخش خصوصی و فعالین اقتصادی بوده که در فضای مجازی نیز نمود پیدا کرده و هرگونه اتهام زنی در رابطه با ارتباط شخصی و انتفاع ایشان با اشخاص،اتحادیه ها و تشکلها، بی پایه است و با غرض ورزی های خاص و بعضاً رقابت‌های ناسالم درون بخشی اصنافصورت گرفته که از مجاری قانونی قابل پیگیری است.

محسن قندی

رئیس حوزه قائم مقام وزیر در امور تجارت و تنظیم بازار

دیدگاه تان را بنویسید

چندرسانه‌ای