آخرین خبرها:
شناسه خبر: 11108

سود هزار میلیاردی دلالان مانع ورود سموم استاندارد

بالغ بر هزار میلیارد تومان سود به جیب مافیای سموم رفته و این سود هنگفت اجازه شکستن انحصارها را نمی‎‌دهد

سود هزار میلیاردی دلالان مانع ورود سموم استاندارد
نماینده مردم سپیدان و بیضاء در مجلس، گفت: بالغ بر هزار میلیارد تومان سود به جیب مافیای سموم رفته و این سود هنگفت اجازه شکستن انحصارها را نمی‎‌دهد تا سایر واردکنندگان اقدام به واردات و تولید سموم استاندارد کنند.
به گزارش مزرعه سبز به نقل از خانه ملت، محسن علیزاده نماینده مردم سپیدان و بیضاء در مجلس شورای اسلامی، در خصوص اعمال ممنوعیت برای واردات محصولات کشاورزی ایرانی در برخی از کشورها، گفت: طی هفته‌های گذشته شاهد بودیم از واردات محصولات کشاورزی ایرانی در تعدادی از کشورهای همسایه به دلیل وجود باقی مانده سموم و نیترات بالاتر از استانداردهای جهانی جلوگیری شد.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه اعمال ممنوعیت واردات محصولات کشاورزی ایرانی از سوی برخی از کشورهای همسایه آسیب جدی به کشاورزان وارد کرده است، عنوان کرد: محدودیت‌های اعمال شده باعث شده تا سایر محصولات کشاورزی که به صورت استاندارد و با زحمات بسیار زیادی تولید شده اند امکان صادرات نداشته باشند و بر روی دست تولید کنندگان باقی بماند.
این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه دلیل جلوگیری از صادرات محصولات ایرانی عدم وجود برنامه‌ریزی و نظارت دقیق بر روی تولید محصولات کشاورزی سالم و استاندارد طی سال‌های گذشته است، ادامه داد: کم کاری برخی از مسئولین وزارت جهاد کشاورزی فضای فعلی را برای صادرات محصولات کشاورزی رقم زده است.
وی با بیان اینکه یکی از وظایف اصلی سازمان حفظ نباتات در زیر مجموعه وزارت جهاد کشاورزی برنامه ریزی برای تولید محصولات سالم است که متاسفانه در سال‌های گذشته نتوانسته‌اند به این موضوع مهم بپردازند، گفت: بر اساس بررسی‌های اولیه در سازمان حفظ نباتات مافیایی بین مدیران و کارشناسان برای واردات سموم آماده مصرف و مواد اولیه تولید سموم غیر استاندارد تشکیل شده است.
علیزاده با تاکید بر اینکه بالغ بر هزار میلیارد تومان سود به جیب مافیای سموم رفته و این سود هنگفت اجازه شکستن انحصارها را نمی‎‌دهد تا سایر واردکنندگان اقدام به واردات و تولید سموم استاندارد کنند، عنوان کرد: از وزیر جهاد کشاورزی انتظار داشتیم با شکستن انحصارها و ویژه‌خواری‌ها کمک کند تا فضای واردات سموم کشاورزی باز شود.
نماینده مردم سپیدان و بیضاء در مجلس شورای اسلامی، گفت: در کمیسیون اقتصادی و هیات مقررات زدایی به دنبال شکستن انحصارها هستیم اما وزیر جهاد کشاورزی باید به مردم و نمایندگان آنها در زمینه عدم تولید محصول سالم و استاندارد برای ایجاد پایه درآمدی مناسب و جایگزین نفت پاسخگو باشد.
دیدگاه تان را بنویسید

چندرسانه‌ای