آخرین خبرها:
شناسه خبر: 37745

خرید برنج‌های سال گذشته ظرف یک ماه آینده

در نشستی با حضور معاون اول رئیس‌جمهور مسایل و مشکلات مرتبط با تولید برنج در استان‌های شمالی مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد

خرید برنج‌های سال گذشته ظرف یک ماه آینده
در نشستی با حضور معاون اول رئیس‌جمهور مسایل و مشکلات مرتبط با تولید برنج در استان‌های شمالی مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد ظرف یک ماه آینده تمامی برنج‌های تولیدی سال گذشته از کشاورزان خریداری شود.
به گزارش اخبار سبز کشاورزی به نقل از فارس، محمد مخبر معاون اول رئیس‌جمهور در این نشست، با تاکید بر نگاه ویژه دولت مبنی بر حمایت از کشاورزان و مصرف کنندگان گفت: وزیر جهاد کشاورزی و استانداران شمالی کشور باید در تولید و قیمت‌گذاری برنج به نحوی عمل کنند که رضایت کشاورزان و خریداران را با هم به همراه داشته باشد.
بیشتر بخوانید: واردات ۸۲۵ میلیون دلار برنج هندی در ۷ ماه
وی همچنین وزیر جهاد کشاورزی و استانداران مازندران، گیلان و گلستان را مکلف کرد ظرف ۴۸ ساعت برنامه اجرایی و زمان‌بندی شده خود را برای خرید برنج از شالیکاران تدوین و ارائه کنند.

مجوز واردات فقط در صورت کمبود برنج صادر خواهد شد

معاون اول رئیس جمهور ادامه داد: لازم است پیش‌بینی‌ها برای تولید برنج و کشت سال آینده نیز به صورت دقیق و بر مبنای نیاز کشور انجام شود چرا که مجوز واردات فقط در صورت کمبود برنج صادر خواهد شد.
در این نشست که وزرای جهاد کشاورزی، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، علوم، تحقیقات و فناوری، آموزش و پرورش و دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح نیز حضور داشتند، استانداران مازندران، گیلان و گلستان هر کدام گزارشی از برآورد موجودی انواع برنج و مسایل و مشکلات مربوطه ارائه کردند.
در ادامه این نشست و پس از بحث و تبادل نظر در خصوص مسایل مرتبط با تولید برنج و مشکلات شالی‌کاران، مقرر شد ظرف یک ماه تمام موجودی انواع برنج پرمحصول از شالیکاران سه استان شمالی کشور به صورت تضمینی خریداری شده و برنامه اجرایی این کار را نیز وزارت جهاد کشاورزی ظرف ۴۸ ساعت به دولت ارائه دهد.
همچنین مقرر شد وزارت جهاد کشاورزی به نحوی سیاستگذاری کند که وارد کنندگان برنج تنها در صورت خرید کل ظرفیت برنج تجاری (طارم و هاشمی) از کشاورزان، بتوانند مجوز واردات برنج دریافت کنند.
دیدگاه تان را بنویسید

چندرسانه‌ای