آخرین خبرها:
شناسه خبر: 39372

ادامه روند سقوط ارزش دلار آمریکا در برابر پول افغانستان

ادامه روند سقوط ارزش دلار آمریکا در برابر پول افغانستان روند سقوط ارزش دلار آمریکا در برابر واحد پول افغانستان همچنان ادامه دارد.

ادامه روند سقوط ارزش دلار آمریکا در برابر پول افغانستان
روند سقوط ارزش دلار آمریکا در برابر واحد پول افغانستان همچنان ادامه دارد.
به گزارش اخبار سبز کشاورزی به نقل از صدا و سیما؛ براساس اعلام سرای «شهزاده» بزرگترین بازار صرافان افغانستان، یک دلار در برابر ۷۲ افغانی (واحد پول افغانستان) مبادله شد، در حالی که ارزش یک دلار تا کمتر از دو هفته قبل ۸۶ افغانی بود.
نرخ مبادله امروز دلار در برابر واحد پول افغانستان نشان می‌دهد که ارزش دلار در برابر واحد پول افغانستان به کمترین میزان خود در حدود دو سال اخیر رسیده است.
صرافان پیش بینی کرده اند احتمال می‌رود روند کاهش ارزش دلار در برابر افغانی در روز‌های آینده نیز ادامه یابد.
جلوگیری از قاچاق دلار به خارج از افغانستان، ممنوعیت معاملات با ارز‌های خارجی از جمله دلار و افزایش میزان فروش دلار و خرید واحد پول افغانستان از سوی بانک مرکزی در بازار صرافان افغانستان از مهمترین عوامل افزایش ارزش واحد پول افغانستان وکاهش ارزش دلار اعلام شده است.
دو سال قبل ارزش یک دلار در برابر واحد پول افغانستان تا ۱۲۰ افغانی هم افزایش یافته بود.
چندی قبل بانک مرکزی افغانستان اعلام کرد واحد پول افغانستان در یک سال گذشته در میان واحد‌های پولی نُه کشوری قرار گرفته که ارزش آن از ثبات خوب برخوردار بوده است.
در این بین برخی از کارشناسان هم بر این باورند؛ تزریق دلار به بازار، مهمترین شیوه بانک مرکزی افغانستان برای حفظ ثبات یا افزایش ارزش واحد پول این کشور محسوب می‌شود.
دیدگاه تان را بنویسید

چندرسانه‌ای