خبر فوری
شناسه خبر: 41499

 هند صادرات شکر را محدود می‌کند

هند صادرات شکر را محدود می‌کند هند برای کنترل قیمت‌های داخلی، صادرات شکر را محدود می‌کند.

 هند صادرات شکر را محدود می‌کند
هند برای کنترل قیمت‌های داخلی، صادرات شکر را محدود می‌کند.
به گزارش اخبار سبز کشاورزی به نقل از ایسنا، هند محدودیت صادرات شکر را فراتر از اکتبر تمدید کرد، زیرا دومین تولیدکننده بزرگ جهان در تلاش است تا قیمت‌های داخلی را با افزایش عرضه قبل از انتخابات ایالتی کاهش دهد.
محدودیت صادرات هند احتمالاً قیمت‌های نیویورک و لندن افزایش می‌دهد که بازارها در حال حاضر در حول بالاترین سطح چندین ساله معامله می‌شوند و ترس از تورم بیشتر در قیمت‌های مواد غذایی در سطح جهان را برانگیخته است.
محدودیت‌های صادرات شکر هند در دو سال گذشته اعمال شده است و هند در این مدت، سهمیه‌های صادراتی را به کارخانه‌ها اختصاص داد.
در آخرین فصلی که در ۳۰ سپتامبر به پایان رسید، هند به کارخانه‌ها اجازه داد تنها ۶.۲ میلیون تن شکر صادر کنند و این پس از آن بود که رکورد ۱۱.۱ میلیون تن در سال ۲۰۲۱ تا ۲۰۲۲ را به فروش رساندند.
منابع دولتی در ماه اگوست به رویترز گفتند که این کشور آسیای جنوبی صادرات شکر را در فصلی که از اکتبر آغاز می‌شود، ممنوع می‌کند و برای اولین بار در هفت سال گذشته، صادرات شکر را متوقف می‌کند، زیرا کمبود باران باعث کاهش تولید نیشکر شده است.
هند با اعمال ممنوعیت بر صادرات برنج سفید غیر باسماتی پرمصرف در ماه جولای، پس از ممنوعیت صادرات برنج شکسته در سال گذشته، خریداران را شگفت زده کرد. دهلی نو نیز ۴۰ درصد عوارض بر صادرات پیاز وضع کرد.
قیمت شکر در هند نزدیک به بالاترین حد خود در بیش از ۷ سال گذشته است و پیش‌بینی می‌شود که تولید آن در سال ۲۰۲۳ تا ۲۰۲۴ با ۳.۳ درصد کاهش به ۳۱.۷ میلیون تن برسد.
دیدگاه تان را بنویسید

چندرسانه‌ای