آخرین خبرها:
شناسه خبر: 10179

کارآفرینانی که حیف و میل می‌شوند

باور کنید زبان قلم‌مان، مو در آورد! از بس که در رابطه با حقوق فراموش‌شده یک کارآفرین و احداث‌کننده باغ گیاهشناسی گفتیم و هیچ‌کس ارزشی به گفته‌های ما نگذاشت.

کارآفرینانی که حیف و میل می‌شوند

چرا کسی صدای کارآفرینان بخش کشاورزی را نمی‌شنود؟!

باور کنید زبان قلم‌مان، مو در آورد! از بس که در رابطه با حقوق فراموش‌شده یک کارآفرین و احداث‌کننده باغ گیاهشناسی گفتیم و هیچ‌کس ارزشی به گفته‌های ما نگذاشت.
مزرعه سبز : تاکنون در چند شماره مجله و به‌طور کامل گزارش‌ها و مطالبی در مورد حمایت از کارآفرین‌ها و افرادی که براساس اهمیت و علاقه شخصی، سعی در ایجاد کسب‌وکارهایی در زمینه کشاورزی دارد و حاضر است در این راه همه‌گونه هزینه‌ای هم انجام بدهد؛ اما متاسفانه با بی‌مهری هر چه تمام‌تر از سوی مسئولان مواجه می‌شود، نوشته‌ایم. مسئولان جهادکشاورزی به‌جای این‌که تلاش کنند تا افراد متقاضی سرمایه‌گذاری در بخش‌های مولد کشاورزی را افزایش دهند و با تسهیل امور اداری برای سرمایه‌گذاران، آنها را به این سرمایه‌گذاری راغب نمایند، متاسفانه نه‌تنها هیچ حرکت مثبتی دراین جهت انجام نمی‌دهند؛ بلکه خود سد راه و مانع سرمایه‌گذاران در این زمینه هستند.
تاکنون در شماره‌های مختلف مشکلاتی از این دست که مخاطبان مجله «دام و کشت و صنعت» (رسانه ملی حوزه کشاورزی) به تحریریه مجله اعلام کرده‌اند را منعکس کرده‌ایم؛ اما متاسفانه مدیران این وزارتخانه نیز در خواب‌خوش خرگوشی، با حال و احوال بی‌خیالی همه موارد را پشت گوش می‌اندازند.
حبیب‌الله بصیری، یکی از متخصصان بسیار علاقه‌مند کشاورزی و فردی با تجربه در زمینه باغبانی در شهرستان فلاورجان استان اصفهان است که حاضر شده تجارب کاری و نتایج تحصیلات خود در کشور استرالیا را به ایران بیاورد و در خدمت کشاورزی قرار دهد. برحسب تخصص و علاقه شخصی به مدت 13 سال است که متقاضی احداث یک باغ گیاهشناسی است تا در زمینه‌های علمی، پژوهشی، جهانگردی و گردشگری کشاورزی بتواند به این مملکت خدمت نماید. اما متاسفانه با بی‌مهری عجیب و غریب و به دور از مسئولیت جهادکشاورزی استان اصفهان مواجه شده است و هر بار سنگی جلوی پای او می‌اندازند و در کارش کارشکنی می‌نمایند.
بارها در همین مجله «دام و کشت و صنعت» در مورد این مشکل آقای بصیری نوشته‌ایم؛ اما باور کنید! از در و دیوار اتاق‌های مدیران، جوابی آمد؛ اما از خودشان هیچ پاسخی ندیده‌ایم.

مدیران ارشد وزارتخانه به هوش باشید!

چنان که انتظار می‌رود این همه کارشکنی در کار چنین کارآفرین دلسوزی، آن هم برای احداث یک پروژه با این میزان ارزش، اگر مسئولان برای نداشتن همکاری با ایشان دلیل یا دلایلی دارند، این گوی و این هم میدان، مجله دام و کشت و صنعت این آمادگی را دارد تا توضیحات این مدیران را بشنوند و منعکس نماید.
اما اگر چنانچه توضیحی ارائه نشود و یا توضیح و توجیه غیرمنطقی باشد، انتظار می‌رود که؛ مدیران‌ارشد وزارتخانه، نسبت به این کوتاهی‌های انجام گرفته، حساسیت نشان دهند. اجازه ندهند تا برخی افراد و اندک کارکنان بی‌مسئولیت وزارتخانه و سازمان‌های تابعه، با بی‌مبالاتی به حیثیت این همه کارمند، کارشناس شریف و وظیفه‌شناس شاغل در مجموعه وزارتخانه خدشه وارد نمایند. لازم است با افراد خاطی برخورد مناسبی صورت گیرد و مساعدت لازم در کار این کارآفرین عزیز و ارزشمند انجام شود.
باور کنید به‌خاطر همین موضوع، نگارنده چند سال است که به دفعات با آقای بصیری به‌صورت تلفنی در تماس بوده‌ام و متاسفانه صدای گویا و امیدوار چند سال قبل این کارآفرین، این اواخر تبدیل به یک صدای خسته و ناامید از دست این سیستم ناکارآمد و برخی افراد فاسد درون آن شده بود که بسیار تاسف‌انگیز است و واقعا برای ما هم سئوال است که کجای دنیا با یک آدم خلاق و متقاضی کارآفرینی این‌گونه برخورد می‌کنند؟!
آقای بصیری چندی پیش از آقای حمیدرضا مهاجر، معاون بازرسی و مدیریت عملکرد استانداری اصفهان، بابت پیگیری شکایت خود به شماره 0043 مورخ 18/8/1400 تقدیر به عمل آورد. همچنین، شورای اسلامی شهر اصفهان را به‌دلیل بی‌توجهی به کارآفرینان نقد کرده و بخش‌هایی از بیانیه‌های مسعود صرامی(کارآفرین) سازنده مجموعه عظیم سیتی‌سنتر اصفهان را که از کرده خود پشیمان شده را آورده است و به سهم خود از آقای صرامی نیز پوزش خواسته است.

حسین کاظمی ـ روزنامه نگار و کارشناس کشاورزی

ماهنامه دام و کشت و صنعت- شماره ۲۵۸- آذر ۱۴۰۰

انتهای پیام/

دیدگاه تان را بنویسید

چندرسانه‌ای