آخرین خبرها:
شناسه خبر: 10423

همکاری ایران و ITC در زمینه محصولات کشاورزی

به منظور آغاز اجرای استراتژی ملی صادرات نشست مشترکی با حضور کارشناسان مرکز و سازمان یادشده در محل دفتر امور بین الملل و سازمان های تخصصی برگزار شد.

همکاری ایران و ITC در زمینه محصولات کشاورزی
به منظور آغاز اجرای استراتژی ملی صادرات از جمله در زمینه گیاهان دارویی و میوه و سبزیجات که در راستای انجام پروژه مشترک سازمان توسعه تجارت کشورمان و مرکز بین المللی تجارت (International Trade Center - ITC)، عملیاتی خواهد شد، نشست مشترکی با حضور کارشناسان مرکز و سازمان یادشده و نیز بخش های ذیربط وزارت جهاد کشاورزی در محل دفتر امور بین الملل و سازمان های تخصصی برگزار شد.
به گزارش مزرعه سبز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، در این نشست، علیمراد سرافرازی مدیرکل دفتر امور بین الملل و سازمان های تخصصی وزارت جهاد کشاورزی با بیان اجمالی پتانسیل های بخش کشاورزی، نقطه نظرات این وزارت را در زمینه اولویت های بخش کشاورزی پیرامون نتایج بلندمدت و نیز رویدادهای آموزشی در چارچوب پروژه مذکور ارائه کرد.
همچنین نمایندگان دستگاه های شرکت کننده در این نشست، با تاکید بر امنیت غذایی در ابعاد مختلف به عنوان استراتژی اصلی وزارت جهاد کشاورزی، نظرات خود را در خصوص بهره مندی از کارشناسان و دوره های آموزشی از جمله در زمینه ادوات پالایشگاهی گیاهان دارویی، راه اندازی تجهیزات دارای فناوری نوین جدید با منشاء خارجی، توسعه کشت محصولات ارگانیک، بازارهای تجاری و صادرات محصولات کشاورزی، سلامت غذا، مدیریت کیفیت و مقررات بهداشتی و بهداشت گیاهی (SPSs)، سیاست های تعرفه ای، ثبت نشانه های جغرافیایی (GI)، بکارگیری سیستم Block chain و Cold Chain، اعطای حق اعتباردهی بین المللی به آزمایشگاه مرجع در زمینه گیاهان و حفظ نباتات در ایران به تفصیل بیان داشتند.
در این نشست، ماری کلود مدیر پروژه ایران در مرکز بین المللی تجارت (ITC) مستقر در ژنو نیز با اشاره به ویژگی های پروژه در بخش کشاورزی و تاکید بر ماهیت آن برای استفاده از تجهیزات نوین و ابعاد نرم افزاری فناوری، خواستار ارسال مشخصات فنی تجهیزات و کارشناسان برای ارائه آموزش شد.
وی همچنین آمادگی ITC را به منظور گسترش همکاری ها در زمینه های مورد اشاره توسط بخش های مختلف کشاورزی در کنار برنامه آموزش دهی به ۱۵۰ نفر از آموزشگران با همکاری مرکز آموزش تجاری و وزارت جهاد کشاورزی در چارچوب پروژه مشترک، اعلام کرد.
دیدگاه تان را بنویسید

چندرسانه‌ای