آخرین خبرها:
شناسه خبر: 10676

احتمال حذف ارز دولتی نهاده‌های دامی تا ماه آینده

یک مقام مسئول در وزارت جهاد با بیان اینکه ارز دولتی از واردات گندم و دارو حذف نمی شود، گفت: درباره کالاهای دیگر احتمال دارد تا یک ماه آینده اتفاقاتی بیفتد.

احتمال حذف ارز دولتی نهاده‌های دامی تا ماه آینده
یک مقام مسئول در وزارت جهاد با بیان اینکه ارز دولتی از واردات گندم و دارو تا آخر سال حذف نمی شود، گفت: درباره کالاهای دیگر احتمال دارد تا یک ماه آینده اتفاقاتی بیفتد.
به گزارش مزرعه سبز به نقل از مهر، حسن عباسی معروفان، سرپرست دفتر خدمات بازرگانی معاونت توسعه بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی درباره نگرانی واردکنندگان نهاده‌های دامی از تأمین ارز گفت: نگرانی واردکنندگان درباره حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی است و اینکه ارز ۴۲۰۰ تومانی حذف می‌شود یا نمی‌شود و بلاتکلیفی که در این زمینه ایجاد شده است.
وی با تاکید بر اینکه جای هیچ‌گونه نگرانی وجود ندارد، تصریح کرد: تکلیف کاملاً مشخص است، تا زمانی که ارز ۴۲۰۰ تومانی در اختیار وزارت جهاد کشاورزی قرار گیرد، ما همین ارز را تحویل واردکنندگان می‌دهیم و زمانی هم که ارز ۴۲۰۰ تومانی حذف شود، آنها با قیمت دیگری کالای خود را وارد می‌کنند بنابراین چه فرقی می‌کند که قیمت دلار چقدر باشد؟
معروفان درباره اینکه آیا احتمال حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی در سالجاری وجود دارد، گفت: براساس آخرین مباحث مطرح شده درباره ارز ۴۲۰۰ تومانی، قرار نیست امسال این ارز حذف شود اما ممکن هم است هر لحظه اتفاق خاصی بیفتد.
وی تاکید کرد: ارز ۴۲۰۰ تومانی از واردات گندم و دارو تا آخر سال جاری حذف نمی‌شود و ادامه دارد.
معروفان اضافه کرد: درباره کالاهای دیگر این احتمال وجود دارد که از ۱۰ روز تا یک ماه آینده اتفاقاتی صورت گیرد اما ممکن هم است اتفاق خاصی نیفتد.
وی ادامه داد: در حال حاضر تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی برای نهاده‌های دامی انجام می‌شود ضمن اینکه تا اطلاع ثانوی این روند وجود دارد اما درباره آینده نمی‌دانیم چه اتفاقی رخ خواهد داد.

انتهای پیام/

دیدگاه تان را بنویسید

 • ایران پاسخ به نظر

  در واقع تکلیف هیچکس روشن نیست. برنامه‌ریزی و آینده برای ما نیست. هرچی شد … شد.

  • صدف

   با درود ما هم باشما هم نظریم و متاسفانه ضررکننده نهایی ملت است و تولیدکنندگان محصولات کشاورزی و غذایی.
   خواهشمند است در این زمینه با نظر و تجربیات خود مقاله، گزارش و تجلیلی بنویسید تا در این خبرگزاری منعکس شود. خاطرنشان می شود در صورت صلاح دید با نام خود و امضای محفوظ منتشر خواهد شد

چندرسانه‌ای