آخرین خبرها:
شناسه خبر: 11708

راه‌‌‌های مانع‌زدایی از تولید نهاده باکیفیت در کشور

اهمیت امنیت غذایی، تولید و ضرورت رفع موانع تولید موجب توجه مقامات تصمیم ساز به افزایش بهره‌وری و تولید محصول سالم شده است

راه‌‌‌های مانع‌زدایی از تولید نهاده باکیفیت در کشور
مزرعه سبز : اهمیت امنیت غذایی، تولید و ضرورت رفع موانع تولید موجب توجه مقامات تصمیم ساز به افزایش بهره‌وری و تولید محصول سالم شده است، از آن‌جا که « آرمان سبز آدینه » در همه امور کاشت، داشت و برداشت فعال است، در نظر داریم مصاحبه‌ای اختصاصی با مهندس مقدم، مدیرعامل محترم شرکت آرمان سبز آدینه، انجام دهیم، که مشروح آن به شرح زیر است:

ارزیابی شما در مورد هشتمین نمایشگاه نهاده‌های کشاورزی که اسپانسر بودید، چیست؟

با توجه به شرایط خاص قبلی کشور (شیوع ویروس کرونا)، برگزاری نمایشگاه در مدت فوق از استقبال خوبی برخوردار بود، چه از طرف مشتریان و چه از طرف تولیدکنندگان؛ لیکن در موضوع اسپانسری ویژگی‎‌های متمایز و قابل توجهی برای اسپانسرها در نمایشگاه لحاظ نشده بود.

تا چه میزان اهداف و خواسته‌های آرمان سبز از این نمایشگاه، برآورده شد؟

به طور نسبی تا حد زیادی برآورده شده؛ اما قطعا هیچ نمایشگاهی نمی‌تواند خواسته‌های تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان را به‌طور کامل برآورده کند. در مجموع نمایشگاه خوب بود و مورد استقبال قرار گرفت.

به طور کلی اوضاع تولید، تامین و واردات نهاده‌ها را (کود، سم و بذر) به چه شکل می‌بینید؟

در مجموع می‌توان گفت بخش کشاورزی دوران سختی را طی می‌کند، افزایش بی‌حد قیمت‌ها، کاهش قدرت خرید کشاورزان، نبود نقدینگی، پایین بودن کیفیت محصولات کشاورزی و عدم استمرار صادرات محصولات کشاورزی در مجموع مشکلات موجود در رونق و توسعه بازار محصولات کشاورزی هستند.

راهکار شرکت شما در جهت تولید نهاده‌های با کیفیت در کشور چیست؟

1-کنترل مستمر کیفیت محصولات تولیدی؛
2-گرید بندی کارخانجات و محصولات تولیدی؛
3-ایجاد بازار رقابتی؛
4-ایجاد بستر صادرات و دسترسی به بازارهای کشورهای همسایه؛
5-رعایت حقوق ثبت برند و فرمول‌های اختصاصی؛
6-جلوگیری از واردات کالای قاچاق.

امیرهوشنگ عسگر سمنانی ـ کارشناس بازرگانی

دیدگاه تان را بنویسید

چندرسانه‌ای