آخرین خبرها:
شناسه خبر: 12634

استقبال از ورود نظامیان به کشاورزی در زمان صلح

هشتم بهمن ماه امسال سیدجواد ساداتی‌نژاد، وزیر جهاد کشاورزی، در سفری یک روزه به استان گیلان در جلسه شورای اداری رودسر خبر انعقاد یک قرارداد از پیش امضاء شده

استقبال از ورود نظامیان به کشاورزی در زمان صلح
هشتم بهمن ماه امسال سیدجواد ساداتی‌نژاد، وزیر جهاد کشاورزی، در سفری یک روزه به استان گیلان در جلسه شورای اداری رودسر خبر انعقاد یک قرارداد از پیش امضاء شده، بین وزارت جهاد کشاورزی و قرارگاه خاتم‌الانبیاء را اعلام کرد و گفت: از محل تهاتر نفت سه میلیارد تومان به قرارگاه خاتم‌الانبیاء پرداخت می‌شود تا یک میلیون تن افزایش تولید برنج طی پنج سال عملیاتی شود.
به گزارش مزرعه سبز ، فارغ از اینکه اراضی استان های شمالی تحمل تولید بیش از میزان فعلی برنج (دو میلیون و 250 هزار تن) را داشته باشند یا خیر و امکان تامین آب و زمین یا افزایش بهره‌وری 50 درصدی در اراضی و آب موجود فراهم شود، به نظر می‌رسد در زمان صلح استفاده از نیروهای مسلح در بخش کشاورزی و صنایع عذایی امر مفیدی باشد.
اینک که صدها هزار نیروی سرباز وظیفه و تحصیلکرده‌های رشته‌های مختلف ازجمله کشاورزی، آب و منابع طبیعی به عنوان وظیفه یا کادر در قرارگاه خاتم‌الانبیاء، ارتش و نیروی انتظامی فعال هستند و می‌توان از خدمات آنها در زمان صلح در مراکز تولید محصولات کشاورزی استفاده کرد، بسیار نیکوست؛ مشروط به اینکه مبلغ و و بودجه طرح را که دریافت می‌کنند به صورت مناقصه به چند شرکت واگذار نمایند و راساً مسئولیت طراحی، اجرا و نتیجه‌گیری آن را بپذیرند.
جالب توجه اینکه نیروی انتظامی و ارتش هم در کنار قرارگاه خاتم‌الانبیاء سابقه حضور در فعالیت‌های کشاورزی یا حمات از طرح‌های ملی را داشته‌اند.
فرمانده نیروی انتظامی استان اربیل در مهر ماه گذشته اعلام کرد: نیروی انتظامی آمادگی کامل و همه جانبه برای حفاظت از اراضی کشاورزی را دارد.
در مهر ماه سال 97 نیز مهندس خمسه در گفت‌وگو با خبرگزاری مهر اعلام کرد: نیروی انتظامی همراه و پشتیبان جهاد کشاورزی در رسیدن به اهداف توسعه کشاورزی است.
قرارگاه خاتم‌الانبیاء در اجرای دو طرح مهم کشاورزی (زهکشی 50 هزار هکتاری و آبیاری 15 هزار هکتاری) اراضی گلستان مشارکت کرد.
بر این اساس، پیشنهاد می‌شود طرح‌ها و پروژه‌های این چنینی در اختیار ارتش و نیروی انتظامی هم قرار گیرد تا آنها نیز در زمان صلح علاوه بر مشارکت در امنیت غذایی، بتوانند از محل درآمد چنین مگا پروژه‌هایی به نوسازی و بازسازی زیرساخت‌های خود بپردازند.
دیدگاه تان را بنویسید

چندرسانه‌ای