آخرین خبرها:
شناسه خبر: 45929

پلمب جدید یک کشتارگاه دام+ جزئیات

با توجه به اهمیت بهداشتی کشتارگاه و تامین سلامت شهروندان از فعالیت کشتارگاه تا رفع نواقص جلوگیری و با حکم قضایی و همکاری مرکز بهداشت شهرستان این کشتارگاه پلمب شده است.

پلمب جدید یک کشتارگاه دام+ جزئیات

 به گزارش اخبار سبز کشاورزی؛ رئیس اداره دامپزشکی هندیجان از پلمب کشتارگاه سنتی دام این شهرستان با حکم قضایی خبر داد.

محمد نری‌میسا اظهار کرد: با وجود اخطاریه‌ها و مکاتبات انجام شده در خصوص رفع نواقص ساختاری و بهداشتی کشتارگاه سنتی دام و همچنین چندین مصوبه جلسه شورای سلامت و امنیت غذایی شهرستان، متاسفانه اقدام موثری در رفع نواقص توسط شهرداری انجام نشد.

وی افزود: با توجه به اهمیت بهداشتی کشتارگاه و تامین سلامت شهروندان از فعالیت کشتارگاه تا رفع نواقص جلوگیری و با حکم قضایی و همکاری مرکز بهداشت شهرستان این کشتارگاه پلمب شده است.

رئیس اداره دامپزشکی هندیجان گفت: درخواست این حکم پلمب بر اساس ماده ۶۸۸ قانون تعزیرات که مصداق بارز تهدید علیه بهداشت عمومی و مضر سلامت است، از سوی اداره دامپزشکی به دادستان هندیجان ارسال شد.

وی بیان کرد: با توجه به سنتی بودن کشتارگاه دام، باید مسائل بهداشتی به صورت جدی مد نظر باشد در غیر این صورت، تهدیدی برای جان افراد و بهداشت عمومی است و می‌تواند موجب ایجاد مخاطرات بهداشتی شود و آسیب‌های غیر قابل جبرانی ایجاد کند.

خط قرمز دامپزشکی بهداشت و سلامت شهروندان است

نری‌میسا گفت: خط قرمز دامپزشکی بهداشت و سلامت شهروندان است و در این خصوص با تهدیدکنندگان حوزه سلامت عمومی جامعه به هیچ وجه مماشاتی نمی‌شود. وظیفه نظارت بهداشتی بر کشتار دام به عهده دامپزشکی است و با هر گونه کشتار غیرمجازی که در سطح شهرستان انجام می‌شود حتما برخورد قضایی خواهیم داشت.

دیدگاه تان را بنویسید

چندرسانه‌ای