آخرین خبرها:
شناسه خبر: 17922

احتمال سرایت آبله میمونی به حیوانات خانگی

احتمال سرایت بیماری آبله میمونی به حیوانات خانگی وجود دارد و مبتلایان آبله میمون باید از دست زدن به حیوانات خانگی خودداری کنند.

احتمال سرایت آبله میمونی به حیوانات خانگی
بر اساس اعلام سازمان امنیت سلامت بریتانیا، احتمال سرایت بیماری آبله میمونی به حیوانات خانگی وجود دارد و مبتلایان آبله میمون باید از دست زدن به حیوانات خانگی خودداری کنند.
به گزارش اخبار سبز کشاورزی ، حدود یک ماه از شیوع بیماری ابله میمونی در جهان می‌گذرد و این بیماری به معضلی برای بسیاری از کشورهای جهان و به‌ویژه کشورهای اروپایی تبدیل شده است. این ویروس که نخستین بار در سال 1958 از میمون‌هایی که با اهداف پژوهشی نگهداری می‌شدند به انسان منتقل شد, توانایی انتقال از انسان به انسان را دارد و اخیراً نیز در ارتباط با احتمال انتقال آن به سایر حیوانات از جمله حیوانات خانگی هشدار داده شده است.
به تازگی سازمان امنیت سلامت بریتانیا اعلام کرده است که بیماران مبتلا به آبله میمون باید از دست زدن به حیوانات خانگی خودداری کنند. جربیل‌ها، همسترها و سایر جوندگان می‌توانند در معرض ابتلا به این بیماری باشند و این نگرانی وجود دارد که ممکن است این بیماری در بین جمعیت حیوانات گسترش یابد.
سازمان امنیت سلامت بریتانیا توصیه کرده که این حیوانات خانگی باید به مدت سه هفته از خانه فرد مبتلا خارج شوند و از آن‌ها آزمایش گرفته شود. با وجود ادعای سازمان امنیت سلامت بریتانیا مبنی بر احتمال انتقال بیماری از انسان به حیوانات خانگی, دولت بریتانیا می‌گوید تا به حال هیچ موردی در بین حیوانات خانگی مشاهده نشده است و در حال حاضر خطر گسترش آن در میان حیوانات کم است.
دیدگاه تان را بنویسید

چندرسانه‌ای