آخرین خبرها:
شناسه خبر: 4316

​چگونه برای خانواده خود، سگ انتخاب کنیم؟

نژادهای کوچک سگ که برای خانواده مناسب است

همه سگها برای هر خانواده ای مناسب نیستند، بنابراین اگر نژاد سگ کوچکی را در نظر دارید، حتما این توضیحات را مطالعه کنید و مطمئن شوید که سگی متناسب با سن بچه های خود، نیازهای ویژه بهداشتی سگ و شرایط اطراف خانه تان انتخاب می کنید.

نژادهای کوچک سگ که برای خانواده مناسب است

اخبار سبز کشاورزی؛ می توانید سگ جدید خود را بر اساس آنچه برای شما مهم است انتخاب کنید. آیا به دنبال سگی هستید که ریزش موی زیادی نداشته باشد؟ یا سگی می خواهید که زیاد پارس نکند؟

همه سگها باید بیرون بروند و راه بروند، اما بعضی از آنها نسبت به بقیه نیاز کمتری دارند. درضمن، شما باید سگی را انتخاب کنید که به نظرتان مناسب باشد. هفت سگی که برای این لیست انتخاب کرده ام همه عالی به نظر می رسند، اما با یکدیگر فرق دارند. من نوع بولداگ فرانسوی را دوست دارم، اما اگر سلامتی سگ بیشتر مورد توجه شما است، یک سگ سالم مانند مینیاتور اشنایزر را انتخاب کنید.

نژادهای خوب سگ های کوچک مناسب برای خانواده

1- بیکن فرایز(Bichon Frisé)

- ریزش مو: خیلی کم است، اگر به طور مرتب حمام شود و مسواک زده شود، تقریبا هیچ گونه حساسیتی ندارد.

- پارس کردن: در حد نرمالی است، البته برخی از این سگها بسیار پارس می کنند.

- سلامتی: برخی از مسائل جدی بهداشتی باید رعایت شود.

- ضعیفی: خیلی بد نیست. نژادهای قوی تری هم وجود دارد، اما بیکون ها به اندازه کافی بزرگ هستند تا از مشکلات زیادی جلوگیری کنند.

این پسر کوچک پشمالو یکی از بهترین ها برای هر خانواده ای است که به دنبال یک سگ کوچک با مراقبت آسان و خوش اخلاق است. وزن آنها فقط حدود 10 تا 20 پوند( 5 الی 10 کیلوگرم) است، بنابراین بعید است با اجاره نامه ای که به سگ اجازه نمی دهد مغایرت داشته باشد.

آنها شاد و زیبا هستند. بیکون ها یکی از نژادهای سگ "ضد حساسیت" هستند زیرا ریزش چندانی ندارند و اگر به طور صحیح نظافت و شستشو شوند، محیط زیست آنها پر از مو نمی شود. (لازم است هر ماه یا دو ماه یکبار، آنها را برس بکشید، روزانه مسواک بزنید تا جوش نزنند و هر چند وقت یکبار برای تمیز ماندن حمام کنید - البته دقت بفرمایید که کسی نمی گوید که آنها به آسانی ضد حساسیت هستند.)

بیشتر آنها آب را دوست دارند- و از بازی در استخر لذت می برند. اگر این کار را نکنید، نمی توانید آنها را ازحیاط خانه دور کنید و در صورت آموزش هم سگ مطیعی هستند.

عمر بیکون ها، معمولا حدود 12 تا 15 سال است.

برخی از آنها دارای مشکلات پوستی، عفونت های مکرر گوش و آلرژی هستند، معمولا سگهایی که به طور جدی بیمار هستند، مشکلات زانو، دیابت و مشکلات قلبی دارند. همچنین این نژاد تحت تأثیر شنت شدید کبد و بیماری خودایمنی قرار می گیرد.

2- مینیاتور شنایزر

- ریزش مو: بسیار کم، بخصوص هنگامیکه بطور مرتب تمیز می شود.

- پارس کردن: اشنایزرها بسیار پارس می کنند، بنابراین اگر نمی خواهید صدای آنها را در تمام طول روز بشنوید، آموزش ضروری است.

- سلامتی: برخی از مسائل جدی بهداشتی را باید در مورد آنها رعایت کنید، اما به بدی برخی نژادهای کوچک سگ نیست.

- ضعیفی: سگهای کوچک قوی هستند؛ اگر فرزندان بازیگوش دارید این سگی است که می تواند کشتی گرفتن آنها را کنترل کند.

این نژاد سگ کوچک آلمانی و به دلایل زیادی در بین خانواده ها در سراسر جهان محبوب است. آنها کوچک هستند (حدود 10 تا 20 پوند- حدود 5 تا 10کیلوگرم) اما به هیچ وجه ضعیف نیستند. در حقیقت، آنها از نژاد سگهای بزرگ مزرعه هستند(استاندارد شنایزر) و می توانند کشتی و بازی با بچه ها در هر سنی را کنترل کنند.

آنها ناظران خوبی هستند، البته برخی از آنها تمایل دارند بیش از حد پارس کنند.

آنها ریزش زیادی ندارند اما به نظافت هر چند ماه یکبار احتیاج دارند و موهای بلند روی پاها،هنگام دویدن در مزارع تیغ ها و خارها را به خود جمع می کند. به همین دلیل آنها برای شهر مناسب هستند.

این رفقا برخی از مشکلات سلامتی را دارند اما نه به اندازه برخی نژادهای کوچک. یکی از مشکلات آنها، جوش زدن بر روی پشت حیوان است. که معمولا درمان می شود.

بسیاری از آنها پس از شنا دچار مشکلات گوش می شوند، اما با تمیز کردن و خشک شدن مجاری گوش می توان از این مشکل جلوگیری کرد.

برخی دیگر از سگ های این نژاد به چربی ها حساس هستند و برای جلوگیری از پانکراتیت و انبوهی از مشکلات دیگر باید از رژیم غذایی چرب خودداری کنید.

اکثر این سگها باهوش هستند و به راحتی تربیت می شوند. بخش مورد علاقه من از شخصیت شنایزر تمایل آنها به سرگرمی است.

3- هاوانی(Havanese)

ریزش مو: خیلی کم.

- پارس کردن: در حد نرمال؛ بعضی از این سگها خجالتی هستند و حتی نسبت به غریبه ها پارس نمی کنند.

- سلامتی: بسیاری از مشکلات بهداشتی برای این سگ کوچک وجود ندارد.

- ضعیفی: کوچک نیست اما به اندازه برخی نژادهای بزرگ هم قوی نیست.

این سگ کوچک است، حدود 10 الی 15 پاند ( حدود 5 تا 7.5 کیلوگرم) وزن دارد، البته قوی تر از بیکون و اشنایزر میناتوری است، و ممکن است برای همه خانواده ها مناسب نباشد.

آنها سگهای کوچک نرم و ابریشمی هستند و بسیار خوش مشرب می باشند، و در صورت تنها ماندن در تمام طول روز، عملکرد خوبی ندارند.

هاوانی ها نیز به نظافت نیاز دارند، اگر مرتب موهای انها را کوتاه کنید، مراقبت از آنها بسیار آسان است.

بعنوان یک سگ کوچک، بطور کلی سالم هستند.

بعضی از آنها مشکل زانو(مشکلات کشکک)، قلب، چشم یا کبد دارند. اگرچه هیچ تضمینی وجود ندارد، اما بهترین راه برای جلوگیری از این مشکلات هنگام جستجوی توله سگ، کشف مشکلاتی است که والدین آنها از آن رنج می برند.

آنها حدود 15 سال عمر می کنند.

4- بولداگ فرانسوی(French Bulldog)

- ریزش مو: سگی با موهای کوتاه طبیعی است، بنابراین اگر یکی از این سگ ها را به خانه می آورید باید هر روز برس بکشید.

- نیازهای ورزشی: خیلی کم؛ اگر شما یک خانواده بسیار فعال دارید که می خواهد با یک سگ بیرون برود و با آن بازی کند، این گزینه خوبی نیست.

- پارس کردن: خیلی کم؛ که از مزایای این سگ است.

- سلامتی: بسیار جدی است که آیا شما در یک محیط گرم زندگی می کنید یا خیر. حتی برخی از شرکت های هواپیمایی این سگ ها را به دلیل احتمال گرمازدگی و مرگ، به مناطق گرم نمی فرستند.

- ضعیفی: منظم و قوی هستند.

این سگ فرانسوی یکی از نژادهای سگ کوچک مورد علاقه من است. یکی از دلایلی که من آنها را بسیار دوست دارم این است که برای همه از جمله خانواده های دارای فرزند کوچک، بسیار خوب هستند.

این سگ یکی از معدود نژادهایی است که اگر در طول روز تنها بماند، می تواند خوب باشد.

من فکر نمی کنم که خوب باشد سگ خود را همیشه به حال خود رها کنیم زیرا سگ ها اجتماعی هستند و تعامل را دوست دارند اما، از آنجا که بسیاری از ما مجبور به کار کردن هستیم، این نژاد احتمالا فقط می خوابد و منتظر می ماند تا به خانه بیایید.

آنها دوست دارند در کنار خانواده خود باشند،و وقتی در خانه هستید و می توانید برای آنها وقت بگذارید، خوشحال می شوند. دلیل دیگر محبوبیت آنها عدم نیاز به ورزش زیاد است.

این سگها در گذشته بسیار محبوب تر بودند و اکنون به جز مشکلات سلامتی، حتی محبوبیت بیشتری نیز دارند. آنها صورت صافی دارند، بنابراین احتمال دارد که دچار مشکلات تنفسی شوند و مستعد گرمازدگی، مشکلات کمر هستند و در بعضی از قسمتهای زانو دچار مشکل هستند.

اگر سالم باشند، 10 تا 12 سال عمر می کنند.

5- شی تزو( Shih Tzu)

- ریزش مو: تقریبا ندارد

- پارس کردن: معمولی است. برخی سگها زیاد پارس می کنند.

- سلامتی: در بعضی از سگ ها مشکلات بی شماری وجود دارد.

- ضعیفی: ضعیف نیست اما به اندازه برخی نژادهای بزرگ قوی نیست.

اصالت این سگ- شیر کوچک چینی احتمالا از تبت است. وزن آنها فقط حدود 10 پوند( حدود 4 الی 5 کیلوگرم)است، ریزش موی زیادی ندارند و مراقبت از آنها در صورت کوتاه کردن موهای توله سگ سخت نیست.

از آنجا که ریزش زیادی ندارند و شوره کمی هم دارند، تقریبا ضد آلرژی هستند. اگر یکی از اعضای خانواده شما به سگ حساس باشد، این سگ گزینه بسیار خوبی است.

قبل از تصمیم گیری در مورد توله سگ جدید خود، از نحوه تماس فرد آلرژیک با آن مطمئن شوید- اگر مشکلی وجود دارد، ان را به پرورش دهنده مسئول برگردانید.

دلیل اینکه چرا تزوها به سختی در این لیست قرار گرفتند، مشکلات بی شماری است که رابطه با سلامتی آنها وجود دارد.

برخی از آنها سالم هستند، اما اگر می خواهید سگ سالم پیدا کنید، مطمئن شوید که والدین از لحاظ ژنتیکی،از مشکلات مفصل ران، بیماری های چشم مورد بررسی قرار گرفته اند و در مورد هرگونه سابقه داشتن صرع نیز سوال کنید.

هنگامی که توله سگ جدید خود را به خانه می آورید، حتماً او را برای انجام معاینات کامل نزد دامپزشک عادی خود ببرید تا مطمئن شوید که دچار مشکلات تنفسی شدید نیست و برای بررسی عملکرد کبد و کلیه از آن، آزمایش خون کامل بگیرد.

حتی اگر همه این کارها را انجام دهید، برخی از مشکلات مانند کم کاری تیروئید و IVDD (یک بیماری در کمر) خیلی دیر ظاهر نمی شوند.

اگر سگ شما سالم است تا حدود 14 سال زندگی می کند.

6- کاوالیر شاه چارلز اسپانیل (Cavalier King Charles Spaniel)

- ریزش مو: از وقتی که شروع به ریزش می کنند، باید هر روز یا دو روز یکبار آنها را برس بکشید.

- پارس کردن: طبیعی است؛ اما بعضی از این سگها زیاد پارس می کنند.

- سلامتی: مشکلات بهداشتی جدی و وراثتی-ژنتیکی

- ضعیفی: ضعیف نیست اما به اندازه برخی از نژادهای بزرگ نیز قوی نیست.

Cav ها سگهای کوچک مهربانی هستند که به خاطر توانایی در آغوش گرفتن مشهور شده اند. آنها بازیگوش هستند، با سگهای دیگر و معمولا با سایر حیوانات خانگی در خانه خوب هستند.

آنها کوچک اما خیلی ریز نیستند، حدود 5-8 کیلو(14-18 پوند) و به جز مشکلات سلامتی بیشمار، بسیار محبوب هستند.

تنها شش سگ از این سگها از جنگ جهانی دوم جان سالم به در بردند و از آنجا که بازماندگان این نژاد بودند، در حال حاضر بسیاری از آنها دارای چندین بیماری ژنتیکی هستند.

شایع ترین آن بیماری قلبی است، اما همچنین دارای زانوهای دردناک (کشکک های جابه جا شده- در رفته)، دیسپلازی مفصل ران، بیماری ای که باعث فلج شدن ستون فقرات می شود، بیماری دیگری شبیه صرع به نام افتادن اپیزودیک، مشکلات گوش و ناشنوایی، انواع مختلفی از مشکلات چشم، و تقریباً نیمی از آنها به بیماری خون شدید مبتلا هستند.

به دلیل همه این مشکلات، اکثر آنها حتی 10 سال عمر نمی کنند.

7- بولونزی(Bolognese)

- ریزش مو: اگر به طور مرتب حمام می شود تقریبا ضد حساسیت است، و خیلی ریزش ندارد.

- پارس کردن: طبیعی است، و ممکن است کمی کمتر از بیکون پارس کند.

- سلامتی: تعداد بسیار کمی از مشکلات سلامتی در این سگ دیده شده است. یک سگ کوچک با وضعیت سلامتی عالی.

- ضعیفی: کمی کوچکتر از بیکون، اما هنوز هم آنقدر بزرگ است که بتواند در اطراف بچه ها باشد.

ای کاش این سگها کمی بالاتردر این لیست قرار بگیرند. متأسفانه، این حیوانات خانگی کوچک ایتالیایی هنوز در بسیاری از نقاط جهان نادر هستند، بنابراین هر چقدر با دقت نگاه کنید و جستجو کنید به راحتی در دسترس نخواهند بود.

اگر توله سگهای کوچکی را برای فروش پیدا کردید، سگهای کوچک خوبی برای یک خانواده هستند.

همانند بیکون و بلونزی پشمالو هستند و تقریبا یکسان بنظر می رسند، اما کوچکتر هستند( حدود 15 پوند- 1.5 کیلو گرم) و تقریبا بسیار سالم تر می باشند.

مانند بیکون ها، ریزش موی زیادی ندارند، بنابراین تا حدودی ضد حساسیت هستند. لازم است موهای آنها رامرتب نگه دارید تا مات و کدر نشود.

بیشتر این سگهای کوچک همانند بیکون ها دوست داشتنی و صمیمی هستند اما کمی هم ساکت تر هستند.

به راحتی آموزش پذیر هستند، به اندازه مینیاتور اشنوزر یا مالتیایی پر سرو صدا نیستند و به پیاده روی روزانه و ورزش احتیاج زیادی ندارند.

اگر در یک آپارتمان یا خانه کوچک زندگی می کنید و شخصی را که این سگ ها را پرورش می دهد می شناسید، می توانید درباره آنها اطلاعات بیشتری کسب کنید.

چند سگی که توصیه نمی کنم

• مالتیایی( Maltese): سگهای ریز عالی هستند، اما اندازه آنها یکی از معدود اشکالات آنهاست. آنها بسیار کوچک و در نتیجه ظریف هستند و برای خانواده هایی که بچه های بسیار کوچکی دارد، انتخابی غم انگیز است.

من از شخصیت این سگها لذت می برم و اما منتظر ماندم تا پسر کوچکم به اندازه کافی بزرگ شود و بتواند در کنار این سگ باشد. با این حال، روز اول سگ جدید ما زخمی شد.

اگر برای اولین بار است که می خواهید از سگ نگهداری کنید، بهتر است به جای یک مالتایی، یک بیکون تهیه کنید.

• چیهوا( Chihuahua): یکی از محبوب ترین سگها به دلیل اندازه شان، چیهوا است، اما صاحبان آنها باید این را در نظر داشته باشند که این سگهای کوچک بسیار شکننده هستند.

اگرچه مراقبت از این سگها بخاطر عمر طولانی که دارند، تا حدودی آسان است، اما اگر بچه های کوچک دارید، از نژاد دیگری سگ تهیه کنید.

• تازی مینیاتوری(Miniature Greyhound): این ها سگ هایی کوچک و مهربان هستند و حیوانات خانگی عالی می باشند، اما به دلیل مشکلات زیادی که در نگهداری دارند، به نوعی شکننده هستند. اگر ظاهر و شخصیت این سگ را واقعا دوست دارید، تا زمانی که بچه ها بزرگتر نشده اند، برنامه ای برای اضافه کردن یک خانواده به خانواده خود نداشته باشید.

• مینیاتور پینچر(Miniature Pinscher): شکننده و در صورت عصبانیت، مستعد گاز گرفتن هستند. این سگها در هنگام نگهداری توسط بزرگسالان گاز نمی گیرند، اما در صورت بدرفتاری برخی از کودکان عملکرد خوبی ندارند.

یافتن نژاد مناسب سگ های کوچک برای خانواده

هنگامیکه بهترین سگ را برای خانواده خود انتخاب کردید، خیلی بیشتر مطالعه کنید و مطمئن شوید که برای شما مناسب است یا خیر.

همه آنچه می شنوید فقط یک سری کلیات است و شخصیت سگ شما ممکن است با آنچه انتظار دارید متفاوت باشد. بعضی از اینها به پرورش او بستگی دارد، بعضی دیگر هم به محیط او بستگی دارد.

به محض آوردن توله سگ خود به خانه، آموزش را شروع کنید تا از بروز زود هنگام عادت های بد در او جلوگیری کنید.

برای یافتن توله سگ جدید، از پناهگاه های حیوانات در منطقه خود بازدید کنید، با سازمان های نجات نژادی که در اینترنت وجود دارند،تماس بگیرید یا به نمایشگاه های سگ بروید و با چندین پرورش دهنده صحبت کنید.

(هنگام جستجو وامداد و نجات که با سگهای کوچک کار می کنند، توجه داشته باشید که آنها یک گروه واقعی هستند و بازار وکارخانه تولید توله سگ نیستند. آنها نباید توله سگ شما را بفروشند و کمک مالی شما به گروه آنها باید داوطلبانه باشد.)

برای توله سگ خود به فروشگاه حیوانات خانگی نروید! سگهایی که از طریق فروشگاه حیوانات خانگی خریداری می شوند در یک کارخانه تولید توله سگ تولید می شوند و از آنجا که توله سگ در قفس بزرگ شده است، تربیت خانگی او دشوار خواهد بود و ممکن است دارای مشکلات جدی رفتاری باشد.

اگر قیمت یک توله سگ کوچک از یک پرورش دهنده از محدوده مالی شما خارج است، حتما برگردید و توله سگها و سگهای مسن را در پناهگاه حیوانات محلی خود تهیه کنید. سگهای کوچک همیشه در دسترس نیستند، اما ممکن است همان چیزی را پیدا کنید که خانواده شما می خواهد.

منبع: پت هلپفول

 

دیدگاه تان را بنویسید

  • شما پاسخ به نظر

    در انتخاب کلمه دقت نمایید. باید برای صدای سگ از کلمه «واق» استفاده شود. کلمه «پارس» نام قدیم ایران است. آن وقت شما برای صدای یک حیوان، نام کهن کشور را استفاده می‌کنید؟ درست‌نویسی در این کشور و از کلمه درست برای مفاهیم استفاده کردن، چندان در میان عوام رایج نیست. نباید در این سایت فرهنگی، این موارد دیده شود.

چندرسانه‌ای