آخرین خبرها:
شناسه خبر: 44336

معاون باغبانی وزارت جهاد کشاورزی:

صادرات سیب درختی ۱۵ درصد افزایش یافت

معاون باغبانی وزارت جهاد کشاورزی گفت: روند صادرات سیب درختی امسال بسیار مطلوب بود و نسبت به پارسال ۱۵ درصد افزایش صادرات در کشور ثبت شده است.

صادرات سیب درختی ۱۵ درصد افزایش یافت

به گزارش اخبار سبز کشاورزی، محمدمهدی برومندی اظهار داشت: روند صادرات سیب درختی امسال بسیار مطلوب بود و نسبت به پارسال ۱۵ درصد افزایش صادرات در کشور ثبت شده است.

تولید سالانه چهار میلیون تن سیب درختی در کشور

وی افزود: سالانه چهار میلیون تن سیب درختی در کشور تولید و روانه بازار های مصرف می شود که یکی از مزیت‌های جمهوری اسلامی ایران در زمینه کشاورزی و امنیت غذایی است.

برومندی بیان کرد: یکی از اهداف وزارت جهاد کشاورزی این است که زمینه صادرات محصولات را فراهم کند تا تولید ثروت توام با افزایش تولید همراه باشد.

معاون باغبانی وزارت جهاد کشاورزی اضافه کرد: در زمینه تامین میوه بازار شب عید نیز بخش زیادی از سیب درختی مورد نیاز کشور از این استان تامین می شود که تصمیمات خوبی در این زمینه اتخاذ شده است

صادرات سیب درختی باید نظام مند باشد

وی خاطر نشان کرد: صادرات سیب درختی به عنوان یک کالای صادراتی باید نظام مند باشد و کشورهای هدف با بسته بندی های دقیق از طریق تجار شناسنامه دار محصول را دریافت کنند که در این راستا تصمیمات جدیدی اتخاذ شده تا این روش برنامه ریزی شده اعمال شود.

 

 

دیدگاه تان را بنویسید

چندرسانه‌ای