آخرین خبرها:
شناسه خبر: 45304

صدور سند مالکیت برای ۷۶۹ هزار و ۸۸۰ قطعه زمین کشاورزی

معاون سازمان ثبت اسناد و املاک کشور اعلام کرد که از میان مجموع ۱۶ میلیون و ۱۸۱ هزار و ۲۰۳ هکتار اراضی کشاورزی که تاکنون احصا شده، برای ۷۶۹ هزار و ۸۸۰ قطعه زمین، سند مالکیت صادر شده است.

صدور سند مالکیت برای ۷۶۹ هزار و ۸۸۰ قطعه زمین کشاورزی

به گزارش اخبار سبز کشاورزی به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهادکشاورزی، امروز سه شنبه در چهل و هفتمین جلسه قرارگاه مرکزی صدور اسناد، حفظ کاربری و یکپارچگی اراضی کشاورزی، صفدر کشاورز گفت: تاکنون به طور میانگین ۵۰ درصد از سطح ۱۶ میلیون و ۱۸۱ هزار و ۲۰۳ هکتار اراضی کشاورزی منجر به صدور سند مالکیت شده است.

وی افزود: استان های یزد با ۷۶ درصد، بوشهر ۷۴ درصد، خراسان رضوی ۷۲ درصد، قم ۷۰ درصد و خوزستان ۶۹ درصد جزو پنج استان برتری هستند که برای عرصه های کشاورزی شان سند مالکیت کشاورزی صادر شده است.

کشاورز ادامه داد: استان های مازندران، اردبیل، کرمان، گیلان و ایلام به لحاظ مساحت در پایین ترین رتبه در صدور سند مالکیت کشاورزی قرار دارند.

وی با بیان این که بررسی های این سازمان در صدور سند مالکیت اراضی کشاورزی هم بر اساس مساحت و هم قطعات صورت می گیرد، اظهارداشت: به لحاظ تعداد قطعات، استان های تهران با ۶۱ هزار قطعه، آذربایجان غربی ۶۰ هزار قطعه،آذربایجان شرقی ۶۰ هزار قطعه، اصفهان ۵۲ هزار قطعه و مازندران جزو پنج استان برتر در صدور سند اراضی کشاورزی بوده اند.

 

 

دیدگاه تان را بنویسید

چندرسانه‌ای