آخرین خبرها:
شناسه خبر: 45202

معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده عنوان کرد

استفاده از ظرفیت زنان برای ارتقای فرهنگ جمع‌آوری پسماند

معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده از امضای قرارداد برای بهره‌مندی از ظرفیت زنان خانه‌دار در فرهنگ‌سازی و استفاده از مشارکت مردمی در جمع‌آوری پسماند با شهرداری و جهاد کشاورزی خبر داد.

استفاده از ظرفیت زنان برای ارتقای فرهنگ جمع‌آوری پسماند

به گزارش اخبار سبز کشاورزی به نقل از خبرگزاری مهر، نشست بررسی بهره‌گیری از ظرفیت بانوان خانه‌دار در طرح ملی خشکاله با حضور انسیه خزعلی، معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده و همچنین دست‌اندرکاران و نمایندگان سازمان دامپزشکی کشور، وزارت جهاد کشاورزی و تنی چند از دامداران مجری طرح برگزار شد.

این نشست به منظور جمع‌آوری پسماند محصولات کشاورزی و ضایعات غذایی و با هدف فرهنگ‌سازی و مشارکت مردمی جهت جمع‌آوری پسماندها برگزار شد.

خزعلی، با استقبال از طرح ارائه شده بیان کرد: این معاونت طی قرارداد با شهرداری و جهاد کشاورزی تفاهم‌هایی را جهت بهره‌گیری از ظرفیت زنان در زمینه تفکیک زباله و پیشگیری از اسراف مواد غذایی انجام داده است.

در ادامه معاون رئیس‌جمهور خواست که با انجام کار کارشناسی وظایف دستگاه‌ها مشخص شود و ضمن اجرایی سازی به صورت پایلوت در چند استان پژوهش‌ها، مطالعات و استخراج آمارها و اطلاعات لازم جهت فراهم آوردن اقدامات قانونی برای اجرایی سازی این طرح در سطح ملی ادامه یابد.

 

 

دیدگاه تان را بنویسید

چندرسانه‌ای