آخرین خبرها:
شناسه خبر: 45615

عضو هیات رئیسه کمیسیون قضایی تشریح کرد

نحوه برخورد با افراد بی‌حجاب طبق لایحه عفاف و حجاب چگونه است؟

عضو هیئت رئیسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی گفت: براساس لایحه حجاب، فرد بی حجاب در مرحله اول با یک تذکر پیامکی و یک جریمه معلق مواجه می‌شود، دفعه دوم اما جریمه قطعی خواهد شد، دفعه سوم هم پروسه قضایی خواهد شد.

نحوه برخورد با افراد بی‌حجاب طبق لایحه عفاف و حجاب چگونه است؟

به گزارش اخبار سبز کشاورزی، عضو کمیسیون ویژه بررسی لایحه عفاف و حجاب گفت: تشکیل ستاد حجاب از تکالیف مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی است و سال‌های سال است که تشکیل ستاد حجاب تکلیف شده است و مطابق آن پیش می‌روند.

محمدتقی نقدعلی، عضو هیئت رئیسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی، درباره نحوه برخورد با افراد بی‌حجاب طبق لایحه عفاف و حجاب گفت: در لایحه عفاف و حجاب که اگر مورد تایید نهایی شورای نگهبان قرار بگیرد مرحله اول را در قالب یک تذکر پیامکی با یک جریمه معلق قرار دادیم و در مرحله بعد اگر طرف اصرار بر کشف حجاب داشت جریمه قطعی خواهد شد و در مرحله سوم پروسه قضایی را تعریف کردیم.

وی، اظهار کرد: ماده ۶۳۸ قانون فعلی بی‌حجابی را جرم‌انگاری کرده است و جرم هم علی‌القاعده جرم مشهود است و نیرو‌های انتظامی طبق آن عمل می‌کنند.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس افزود: اگر لایحه به مجلس بیاید وضعیت از نظر کیفیت برخورد تعدیل می‌شود.

نقدعلی اظهار کرد: تشکیل ستاد حجاب از تکالیف مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی است و سال‌های سال است که تشکیل ستاد حجاب تکلیف شده است و مطابق آن پیش می‌روند.

وی گفت: کارکرد ستاد حجاب این است که دستگاه‌ها را جمع می‌کند و تکالیف اجرایی و عملیاتی کردن مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی را تدوین می‌کند./ باشگاه خبرنگاران جوان

 

دیدگاه تان را بنویسید

  • شکسته پاسخ به نظر

    با مردم آن چنان باشید که در خاطره امروز و تاریخ، جایگاهی نیکو داشته باشید.

    سعدی :
    یاد دارم زِ پیرِ دانش‌مند تو هم از من به یاد دار این پَند
    هرچه بر نفْسِ خویش، نَپْسَندی نیز، بر نفْسِ دیگری، مَپْسَند

چندرسانه‌ای