آخرین خبرها:
شناسه خبر: 45742

معاونت مجتمع تولید گوشت مرغ سفید رزبال:

عراق تشنه مرغ گلستان است/ ادامه بی‌برنامگی در صادرات

معاونت مجتمع تولید گوشت مرغ سفید رزبال گفت: تنها راه برون رفت از مشکلات بازار صادرات است که متاسفانه این اقدام به صورت قطره چکانی انجام می شود و محدوده زمانی برای آن تعیین نشده است.

عراق تشنه مرغ گلستان است/ ادامه بی‌برنامگی در صادرات

اخبار سبز کشاورزی؛ ساسان اسدی با بیان اینکه در حال حاضر ۱۷ میلیون و ۱۶۰ هزار قطعه مرغ در گلستان تولید شده، اظهار کرد: این آمار نسبت به دوره های گذشته که ۱۳ میلیون قطعه بوده، افزایش چشم گیری داشته و بیش از نیاز بازار بود.

معاونت مجتمع تولید گوشت مرغ سفید رزبال با اشاره به برطرف شدن مشکل نهاده گفت: در دوره فعلی نهاده به وفور وجود دارد و همین مساله موجب افزایش تولید و در نهایت لطمه به تولید کننده شده است.

وی ادامه داد: با توجه به افزایش تولید بایستی به دنبال یک راهکار اساسی باشیم تا در مواقعی که عرضه بیش از تقاضا است دچار مشکل نشویم و یکی از این راهکارها ورود به بازارهای صادراتی است.

صادرات مرغ به صورت قطره چکانی انجام می‌شود

اسدی افزود: در حال حاضر کشور همسایه مخصوصا عراق به شدت تشنه مرغ پرورش یافته منطقه است و بسیار از این محصول استقبال می کند اما متاسفانه صادرات مرغ به صورت قطره چکانی انجام می شود.

معاونت مجتمع تولید گوشت مرغ سفید رزبال بیان کرد: در آخرین مصوبه وزارت جهاد کشاورزی با اتحادیه سراسری مرغ گوشتی کشور با موضوع صادرات به این جمع بندی رسیدند که این مسیر با پیش شرط تعیین قیمت مرغ زنده باز باشد اما به دلیل عدم تعیین ضرب العجل برای این اقدام به زمانی می رسیم که دوباره با کمبود مرغ در کشور مواجه می شویم.

وی گفت: باید زمانی که در پیک تولید و عرضه هستیم این سیاست ها اعمال شود اما در حال حاضر سیاست ها به صورت کمرنگ اجرایی می شود و نمودی ندارد و این کم توجهی ها باعث می شود که مرغداران متضرر شوند.

اسدی در خاتمه متذکر شد: مطمئنا با مایوس شدن مرغداران از پرورش در زنجیره تولید، دوره های بعد با کمبود مواجه خواهیم شد./ بازار

 

دیدگاه تان را بنویسید

چندرسانه‌ای