آخرین خبرها:
شناسه خبر: 25095

جیره‌بندی تخم مرغ در بریتانیا

شیوع آنفلوآنزای پرندگان همراه با افزایش هزینه‌های تولید، خرده فروشان مواد غذایی در سراسر بریتانیا را مجبور به جیره بندی تخم مرغ کرده است.

جیره‌بندی تخم مرغ در بریتانیا

شیوع آنفلوآنزای پرندگان همراه با افزایش هزینه‌های تولید، خرده فروشان مواد غذایی در سراسر بریتانیا را مجبور به جیره بندی تخم مرغ کرده است.

به گزارش اخبار سبز کشاورزی به نقل از راشاتودی، رسانه‌های محلی روز پنجشنبه گزارش دادند شیوع آنفلوآنزای پرندگان همراه با افزایش هزینه‌های تولید، خرده فروشان مواد غذایی در سراسر بریتانیا را مجبور به جیره بندی تخم مرغ کرده است.

سوپرمارکت‌های زنجیره‌ای بریتانیایی آسدا اعلام کرده است که مشتریانش تا اطلاع ثانوی فقط به خرید دو جعبه تخم مرغ محدود می‌شوند، همچنین شعبه بریتانیایی خرده‌فروش آلمانی لیدل، خریداران را به سه جعبه محدود کرده است.

گروه صنعتی کنسرسیوم خرده‌فروشی بریتانیا (BRC) بدون نام بردن از فروشگاه‌ها گفت که تعدادی از خرده‌فروش‌ها «محدودیت‌های موقتی» را برای اطمینان از در دسترس بودن برای همه اعلام کرده‌اند.

طبق گزارش انجمن تولیدکنندگان تخم مرغ آزاد بریتانیا (BFREPA)، به نقل از هافینگتون پست، مرغداران این کشور با افزایش هزینه‌ها و شیوع آنفلوآنزای مرغی مواجه هستند که می‌تواند باعث کمبود شدید در ایام عید شود.

در عین حال، برخی از تولیدکنندگان بارها شکایت کرده‌اند که قیمت‌های سوپرمارکت منعکس‌کننده هزینه‌های فزاینده خوراک و انرژی نیست، بنابراین آنها را مجبور به کاهش ظرفیت تولید یا تعطیلی مزارع می‌کند.

کشاورزان همچنین از زمان اعمال تحریم‌ها علیه روسیه با مشکلات عرضه غلات مواجه هستند.

بر اساس آمار منتشر شده توسط دفتر آمار ملی در روز چهارشنبه، تورم سالانه مواد غذایی در بریتانیا در ماه اکتبر به 16.2 درصد رسید که بالاترین سطح از سال 1977 است. قیمت یک دوجین تخم مرغ با 35.3 درصد افزایش به 2.91 پوند (3.45 دلار) رسید.

دیدگاه تان را بنویسید

چندرسانه‌ای