آخرین خبرها:
شناسه خبر: 12716

«نیوهلند» در راستای پیشرفت مکانیزاسیون

امروزه رشد کشاورزی و مکانیزاسیون در گروی استفاده از تکنولوژی روز و اقتصادمحور شدن آن است. مدت‌هاست کشاورزی از شکل سنتی خود خارج و به صنعتی تبدیل شده است

«نیوهلند» در راستای پیشرفت مکانیزاسیون

مزرعه سبز : امروزه رشد کشاورزی در گروی استفاده از تکنولوژی روز و اقتصادمحور شدن آن است. مدت‌هاست کشاورزی از شکل سنتی و معیشتی خود خارج و به صنعتی ارزآور و تحقیق‌محور تبدیل شده است. در کشورهای پیشرفته کشاورزی بدون ادوات و ماشین‌آلات متنوع امکان‌پذیر نیست و همت و اراده تمامی کارشناسان تولید و مبتکران بر تولید هر چه بیش‌تر و به‌روزتر شدن ماشین‌آلات کشاورزی است.

در این میان «نیوهلند» از شرکت‌های با سابقه در زمینه تولید کمباین و تراکتور در ایالت پنسیلوانیا آمریکا است که اولین بار در شهر نیوهلند این ایالت آغاز به کار کرد و نام این شرکت هم برگرفته از این شهر است. این شرکت در سال 1895 تاسیس شد.

اِیب زبرمن، موسس این شرکت، این واحد تولیدی را با هدف تولید ماشین آلات کشاورزی و آسیاب بنا نهاد. امروزه شرکت نیوهلند به دو بخش کشاورزی و راه‌سازی تقسیم شده است.

بازار گسترده، ثمره فعالیت‌ها

این شرکت هم اکنون نمایندگی‌های متعددی در اروپا، آمریکا، آفریقا و آسیا دارد.

این گروه تراکتورهای مختلفی را تولید کرده است، از قبیل:

1 t9، t8، t6، t5، t4، t3، BOOMER

2 گروه ماشین‌های برداشت علوفه سیلو کردنی.

3 ماشین‌های برداشت کمباین غلات همراه انواع هد برداشت.

4 انواع مختلفی از بیلرها و بسته‌بندها.

همچنین در سال 2015 کمباین غلات سری CR نیوهلند توانست رکورد گینس را از آن خود کند.

تراکتورهای سبز نیوهلند

از دیگر تولیدات شرکت نیوهلند می‌توان به ساخت تراکتور با سوخت CNG اشاره کرد (مدل T6. 180) که تحولی در فرایند سوخت تراکتورها و در جهت حفظ محیط زیست است. این تراکتور دارای یک موتور naff6/7 است که در حدود استاندارد رده 5 موتور دیزل است. این تراکتور به صورتی طراحی شده که تمام قابلیت‌های تراکتورهای موتور دیزل را داشته باشد و کاملا برای سوخت CNG سازگار شده است؛ اما بحث مهم در مورد کارآیی این تراکتور این است که 30 درصد صرفه جویی در سوخت، آلایندگی کمتر، 99 درصد ذرات کمتر در هوا و 10 الی 15 درصد کاهش در انتشار co2 از جمله مزایای این تراکتور دوستدار محیط زیست است.

همان‌طور که مشاهده می‌شود ماشین‌آلات امروزی در کشاورزی علاوه‌بر بهره‌وری بهتر نسبت به گذشته سعی داشه تا محیط زیست را کمتر آلوده کند و در واقع ساخت این گونه ماشین‌آلات دو منظور است؛ 1) بهره‌وری بیشتر و بهتر، 2) آلودگی کمتر.

همانطور که همگان می‌دانند سیاره ما از آلودگی بسیار فراوانی در هوا رنج می‌برد؛ دی اکسید کربن بیش از حد، تولید گازهای گلخانه‌ای و استفاده بی‌رویه از سوخت‌های فسیلی (نفت، گاز و بنزین) که با چنین دستاوردهایی در بخش کشاورزی می‌توان کمک شایان توجهی به محیط زیست کرد.

امیرهوشنگ عسگرسمنانی ـ کارشناس بازرگانی

بخش ترجمه: ملیکا بخشنده

دیدگاه تان را بنویسید

چندرسانه‌ای