شهروندان ۱۳ استان زیر بار تورم کمرشکن+اینفوگرافی

0
آمارها نشان می دهد که که نرخ تورم سالانه به ۴۲.۹ درصد در مهر سال جاری رسیده است. با این حال برخی استان ها تورم بالاتری را در این مدت تجربه کرده اند. شهروندان ۱۳ استان کشور در ۱۲ماهه منتهی به مهر ماه ۱۴۰۱ تورم بیش از ۴۵ درصدی را تجربه کرده اند.
به گزارش اخبار سبز کشاورزی به نقل از همشهری آنلاین،‌ گزارش مرکز آمار نشان می دهد که نرخ تورم سالانه به ۴۲.۹ درصد در مهر سال جاری رسیده است.
با این حال برخی استان ها تورم بالاتری را در این مدت تجربه کرده اند. شهروندان ۱۳ استان کشور در ۱۲ماهه منتهی به مهر ماه ۱۴۰۱ تورم بیش از ۴۵ درصدی را تجربه کرده اند. تنها شهروندان ۲ استان طی این مدت تورمی کمتر از ۴۰ صد داشته اند.
در مهر ماه ١٤٠١ شاخص کل قیمت مصرف کننده برای خانوارهای کشور (۱۰۰=۱۳۹۵) به عدد ۵۴۱ رسید که نسبت به ماه قبل ٣ درصد افزایش نشان می‌دهد. در این ماه بیشترین نرخ تورم ماهانه خانوارهای کشور مربوط به استان‌البرز با ۴ درصد و کمترین نرخ تورم ماهانه مربوط به استان‌خوزستان با ١.٩ درصد است.
اما نرخ تورم ۱۲ماهه منتهی به مهر ماه ۱۴۰۱ برای خانوارهای کشور به عدد ۴۲.۹ درصد رسید. بیشترین نرخ تورم۱۲ ماهه مربوط به استان کهگیلویه و بویراحمد با ۴۸.۲ درصد و کمترین آن مربوط به استان خوزستان با ۳۸.۴ درصد است.

شهروندان ۱۳ استان زیر بار تورم کمرشکن

مقاله قبلی۷۰ درصد چای کشور وارداتی است
مقاله بعدیخطر همچنان در کمین پرندگان مهاجر

پاسخ شما

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید