تولیدکنندگان گیاهان زینتی: منتظر دولت بمانیم کار لنگ می‌ماند

0
تعدادی از گلخانه‌داران و فعالان تولید گل‌وگیاه زینتی ایران که برای بازدید از نمایشگاه بزرگ گل IFTF  در هلند به‌سر می‌برد از اینکه ایران از قافله پیشرفت و تکنولوژی در زمینه گل و گیاه و گلخانه عقب مانده است، اظهار نارضایتی می‌کنند.

ایران می‌تواند رقیب تولید برخی از واریته‌های هلندی باشد

اخبار سبز کشاورزی؛ ابوالقاسم گل‌باف| در این زمینه مهندس علی، یکی از گلخانه‌داران مستقر در پاکدشت، به خبرنگار ما در نمایشگاه بین‌المللی گل هلند می‌گوید: از آنجا که کشور ما به اقتصاد دنیا وصل نیست، نمی‌توانیم جایگاه صنعت گل را ارتقاء دهیم؛ در حالی که ایران این ظرفیت را دارد که رقیب تولید برخی از واریته‌های هلندی باشد.

تولیدکنندگان گیاهان زینتی: منتظر دولت بمانیم کار لنگ می‌ماند

بخش خصوصی به دولت یارانه می‌دهد

مهندس مجید، یک دیگر از گلخانه‌داران در این باره معتقد است دولت برای تولیدکنندگان ارزش چندانی قائل نیست و از آنان حمایت نمی‌کند.
او با انتقاد از نبود حمایت مالی و قانونی از تولیدکنندگان بخش خصوصی می‌گوید: وزارت جهاد کشاورزی صنعت گل و گیاه را چندان جدی نمی گیرد و در حال حاضر شاهدیم که به جای حمایت از آنان جهاد کشاورزی آدرس و مشخصات گلخانه‌داران را به اداره مالیات و دارایی می‌دهد تا فعالان این صنف موظف به پرداخت مالیات خود سر وقت باشد و به عبارتی دولت یارانه بدهد.
مقاله قبلیضرر کشاورز تنها ثمره ممنوعیت صادرات در پیک تولید
مقاله بعدیلزوم راه‌اندازی زنجیره کیوی در مازندران

پاسخ شما

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید