تولید مینی تراکتور ویژه شالیزارها و باغات

0
یک کارآفرین مازندرانی از طراحی و تولید مینی تراکتور متناسب با زیست بوم کشاورزی و باغات استان خبر داد و گفت: این دستگاه ها قابلیت فعالیت در شالیزارها و باغات را دارا هستند.
به گزارش مزرعه سبز، احسان مرزبان با اشاره به زمینه فعالیت در حوزه طراحی و ساخت ماشین آلات کشاورزی و صنعتی اظهار داشت: تاکنون ۲۰ اختراع در زمینه های مختلف از جمله مکانیک، کشاورزی و مهندسی پزشکی ثبت کرده ام.
وی با اظهار اینکه به واسطه شغل پدری در زمینه ساخت، تعمیر و نگهداری ماشین آلات کشاورزی فعالیت داشته ام، ادامه داد: این مسئله سبب شد تا به خلاقیت در حوزه ماشین آلات کشاورزی علاقمند شوم و اولین اختراع را در سال دوم دبیرستان در این زمینه ثبت کردم و در سال ۸۴ در جشنواره کشوری مقام کشوری کسب کردم.
جوان و مخترع برتر در جهادگران علم وفناوری ادامه داد: اختراع ابزاری برای جمع آوری رینگ روی پیستون از جمله موارد بوده است.
وی با عنوان اینکه در دوران مدرسه پس از کلاس به کارگاه می رفتم و نزد پدرم کار می کردم، افزود: بومی سازی ادوات و تجهیزات کشاورزی از جمله دستاوردها و تلاش ها بود و سعی کردیم ماشین آلاتی بسازیم که فرایند کشاورزی را تسهیل کند.
وی ادامه داد: در ابتدا سعی کردیم تیلرهای دوچرخ را با نوآوری به تراکتورهای چهارچرخ تبدیل کردیم و کشاورز روی آن می نشست و کارهای کشاورزی را انجام می دهد و این سبب شد تا هزینه خرید تراکتور کمتر شود.
این کارآفرین یادآور شد: چهار نوع تراکتور مختلف از تراکتورهای کوچک با عرض ۵۰ سانتی متر در یک متر و ارتفاع ۶۰ سانتی متر تا تراکتورهای ۱۳، ۲۵ و ۴۷ اسب را طراحی کردیم که متناسب با شرایط بومی ما طراحی شده است./بازار
مقاله قبلیجلوگیری از خروج آرد در شبکه توزیع با سامانه‌‌ مشترک
مقاله بعدیامید دنیا به فرزند ایران در توران

پاسخ شما

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید