19هزار و 500 تن کود سولفات پتاسیم در قم تولید شد

0
مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان قم از تولید 19هزار و 500 تن کود سولفات پتاسیم گرانوله و پودری مورد نیاز کشور طی سال های اخیر خبر داد.
به گزارش اخبار سبز کشاورزی، حسین زند گفت: در راستای اجرای سیاست های خودکفایی کشور دربخش کشاورزی و حمایت از تولیدکنندگان داخلی کودهای شیمیایی، شرکت خدمات حمایتی کشاورزی طی قرارداد با تولیدکنندگان داخلی، کودهای شیمیایی مورد نیاز کشور تامین می‌شود.
زند اقدامات انجام شده طی سال‌های اخیر در تولید و خودکفایی کودهای فسفاته و پتاسه را کم سابقه و بسیار مثبت ارزیابی کرد و افزود: با برنامه‌ریزی‌ها و اقدامات به عمل آمده از سال 97 تاکنون مقدار 17هزار . 900 تن کودهای سولفات پتاسیم گرانوله و پودری از محل قراردادهای منعقده واحدهای تولید کننده در استان قم تولید و در سطح کشور توزیع شده است.
مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان قم درباره تامین و تدارک کودهای پتاسیمی مورد نیاز کشور از محل تولیدکنندگان داخلی گفت: در سال‌جاری قرارداد تولید مقدار سه هزار تن کودهای پتاسه با تولید کنندگان کودهای شیمیایی داخل استان جهت تامین نیاز کشور منعقد شده است که از محل آن تاکنون مقدار یک هزار و 400 تن تولید و توزیع شده و مابقی آن نیز طی برنامه زمان بندی شده به انجام خواهد رسید.
مقاله قبلیتب برفکی را بیشتر بشناسیم
مقاله بعدیدلیل افزایش جمعیت روباه‌ها در شهر تهران

پاسخ شما

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید