تولید ۵۰۰تن ماهی گرم‌آبی و سردآبی در خراسان جنوبی

0
به گفته مدیر شیلات خراسان جنوبی، پیش بینی می‌شود تا پایان شهریور ماه امسال ۵۰۰ تن ماهی گرم‌آبی و سردآبی در خراسان جنوبی تولید شود.
به گزارش اخبار سبز کشاورزی به نقل از فارس، مهدی سورگی مدیر شیلات و امور آبزیان سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی ضمن پیش‌بینی تولید ۵۰۰ تن ماهی گرم‌آبی و سردآبی در خراسان جنوبی، اظهار کرد: از این مقدار ۳۰ تن انواع ماهی سردآبی و ۴۷۰ تن ماهی گرمابی است.
وی گفت: ارزش ۵۰۰ تن ماهی گرم‌آبی و سردآبی ۲۵ میلیارد تومان است.
مدیر شیلات و امور آبزیان سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی با اشاره به اینکه در تولید ماهی سردآبی امسال ۱۰۰ درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشتیم، افزود: همچنین در تولید ماهی گرم‌آبی ۱۰ درصد افزایش تولید داشتیم.
سورگی ادامه داد: ماهی گرم‌آبی تولید شده در استان از نوع کپور، آمورو فیتوفاک و سردابی از نوع قزل آلا است.
وی با اشاره به اینکه ۳۰ درصد از ماهی تولیدی، داخل استان و ۷۰ درصد به خارج از استان ارسال می‌شود، یادآور شد: ماهی گرم‌آبی از نوع کپور به استان‌های خوزستان، خراسان رضوی و سیستان و بلوچستان ارسال می‌شود.
مدیر شیلات و امور آبزیان سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی افزود: ماهی‌های گرم‌آبی و سردآبی خراسان جنوبی در ۶۶۶ استخر دو منظوره کشاورزی پرورش می‌یابند.
سورگی عنوان کرد: سال گذشته هزار و ۵۱۷ تن ماهی گرم‌آبی و سردآبی در استخرهای استان به ارزش حدود ۱۲۱ میلیارد تومان پرورش یافتند.
۶۶۴ نفر بهره بردار شیلات در خراسان جنوبی فعالیت می‌کنند.
مقاله قبلی۸۰ درصد خرمای شرق کرمان خشک شد
مقاله بعدیصادرات تنها ۵ درصد محصولات کشاورزی به بازارهای هدف

پاسخ شما

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید