برگزاری دومین کمیته خدمات فنی _ مهندسی اتاق مشترک ایران و ترکمنستان

0
دومین کمیته خدمات فنی _ مهندسی اتاق مشترک ایران و ترکمنستان روز چهارشنبه، دهم اسفندماه در محل اتاق بازرگانی ایران برگزار شد.
اخبار سبز کشاورزی؛ حسین کاظمی| در این نشست روشن یکتا، رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق مشترک ایران و روسیه، به برخی فرصت‌ها و چالش‌های پیش‌ روی تجار با کشورهای حوزه cis و به خصوص ترکمنستان اشاره کرد و گفت: ترکمنستان یکی از کشورهای کلیدی برای تجار ایران در حوزه cis است و تجار ایرانی اگر بتوانند ارتباط مناسبی با کشور ترکمنستان داشته باشند، دست آنها برای تجارت با دیگر کشورهای حوزه cis و اوراسیا باز خواهد شد.

برگزاری دومین کمیته خدمات فنی _ مهندسی اتاق مشترک ایران و ترکمنستان

اهمیت کشور ترکمنستان برای تجار ایرانی

وی که سابقه تجارت چندین ساله با کشورهای حوزه cis دارد در ادامه عنوان کرد: کشور ترکمنستان از جمله کشورهایی است که توجه ویژه‌ای به تجار ایرانی دارد و حتی در شرایط سخت تحریم‌ها نیز این ارتباطات وجود داشت. ما برای انتقال ارز از این کشور دشواری چندانی نداشتیم و با راهکاری این فرآیند را انجام می‌دادیم.

نشستی مفید برای تجار

در ادامه این نشست نیز سمانه کمال، دبیر اتاق مشترک ایران و ترکمنستان، با اشاره به اینکه این نشست دومین جلسه کمیته خدمات فنی _ مهندسی اتاق مشترک ایران و ترکمنستان است، گفت: کمیته خدمات فنی _ مهندسی اتاق مشترک ایران و ترکمنستان با حضور نمایندگانی از وزارت امور خارجه و سازمان توسعه تجارت و بانک مرکزی در رابطه با مسائل و مشکلات مالی و ارتباط با ترکمنستان و راه حل این مشکلات برگزار می‌شود.

برگزاری دومین کمیته خدمات فنی _ مهندسی اتاق مشترک ایران و ترکمنستان

کمال توضیح داد: وزارت امور خارجه پیشنهاداتی ارائه کرد که در آن شرکت‌ها پس از نهایی‌سازی تجارت‌شان، شرکت‌های طرف تجارتشان در ترکمنستان را برای همکاری‌ها مجاب کنند که برای این موضوع راه‌حل‌هایی دادند.
وی با اشاره به اینکه در این نشست نمایندگان سازمان توسعه تجارت نیز درمورد ضمانت صادرات نکاتی را بیان کردند، گفت: به نظرم این نشست برای تجار مفید بود. در این جلسه تجاری که حاضر بودند صحبت‌هایی را عنوان کردند و درمورد زمینه فعالیتشان، نمایشگاهی که در کشور ترکنستان در آن حضور داشتند و اتفاقات این نمایشگاه صحبت‌هایی داشتند. همچنین این تجار در خصوص راهکارهای ارتباطات مالی صحبت‌هایی بیان کردند.
کمال گفت: همچنین در این نشست به برخی ظرفیت‌های کشور ترکمنستان نیز اشاره شد و درباره مسائلی مانند خدمات فنی و مهندسی صحبت‌هایی شد و اینکه در حوزه ساختمان‌سازی به این خدمات نیاز دارند.
مقاله قبلیوزیر کشور: سرنخی درباره مسمومیت‌های سریالی نداریم
مقاله بعدیقیمت انواع نهاده های دامی و کشاورزی ۱۱ اسفند ۱۴۰۱

پاسخ شما

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید