خودزنی باغداران مرکبات در شمال

0
مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی مازندران به باغداران توصیه کرد از برداشت مرکبات نارس و نوبرانه خودداری کنند و آن را نوعی خودزنی مرکبات شمال دانست.
به گزارش اخبار سبز کشاورزی به نقل از بازار، عبدالرحمن رزاقی با اشاره به رسیدن نارنگی های پیش رس خواستار برداشت آن و عرضه به بازار شد و گفت: همچنین به باغداران توصیه می شود که از برداشت های نوبرانه سایر ارقام مرکبات نظیر پرتقال خودداری کنند.
وی با بیان این که هنوز قند مرکبات کامل نیست و ترش مزه است، برداشت این مرکبات نارس را نوعی خودزنی دانست و گفت: وقتی این مرکبات نارس و ترش مزه مصرف می شود، مصرف کننده کمتر به سراغ مرکبات شمال خواهد آمد.

ارقام مرکبات باید قندشان کامل شود

وی با عنوان این که ارقام مرکبات باید قندشان کامل شود، افزود: اکنون زمان برداشت نارنگی است و نارنگی های میان رس نیز در حال رسیدن و عرضه به بازار است.
رزاقی با اشاره به حمله مگس مدیترانه ای به میوه ها و ریزش آن از باغداران خواست تا از جمع آوری این میوه ها خودداری کنند و گفت: لازم است این میوه های جمع آوری و در عمق ۵۰ سانتی متری دفن شود.
مدیر باغبانی جهاد کشاورزی مازندران با اظهار این که هنگام برداشت مرکبات به درخت شوک وارد می شود، افزود: لازم است پس از برداشت با عنصر ازت و پتاس درختان محلول پاشی شود.
وی سطح باغات استان را ۱۱۳ هزار هکتار ذکر کرد و گفت: ۱۶ هزار هکتار به نارنگی اختصاص دارد.
مقاله قبلیرونق نسبی بازار برنج
مقاله بعدیدلیل افزایش قیمت مرغ در روز‌های اخیر

پاسخ شما

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید