خیزش گرد و خاک در بسیاری از نقاط کشور

0
ورود توده گرد و خاک از کشور عراق

ورود توده گرد و خاک از کشور عراق به ایران 

با ورود توده گرد و خاک از عراق به ایران و افزایش نسبی دما در بسیاری از نقاط کشور خیزش گرد و خاک تا اواسط هفته آینده ادامه دارد.
به گزارش اخبار سبز کشاورزی به نقل از ایمنا، طبق اعلام سازمان هواشناسی با ورود توده گرد و خاک از کشور عراق امروز پنجشنبه و فردا جمعه با شکل‌گیری این توده، خیزش گرد و خاک در بخش‌هایی از ایلام و خوزستان پیش‌بینی می‌شود که در این مناطق شاهد کاهش کیفیت هوا خواهیم بود.
در این باره فریبا گودرزی، با تشریح آخرین وضعیت جوی کشور، اظهار می‌کند: امروز، بیستم مردادماه، در ارتفاعات زاگرس در استان‌های واقع در فارس، غرب اصفهان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، جنوب مرکزی و شرق لرستان و ارتفاعات البرز مرکزی برای پس از ظهر و اوایل شب رشد ابرهای همرفتی، رگبار پراکنده گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد شدید موقتی را شاهد خواهیم بود.
وی می‌افزاید: برای امروز و فردا در برخی از مناطق سواحل دریای خزر در بعضی ساعات بارش‌های پراکنده خواهیم داشت و از روز جمعه تا اواسط هفته آینده بیشتر مناطق کشور جوی پایدار را تجربه خواهند کرد، همچنین برای مناطق مذکور آسمانی صاف و آفتابی را خواهیم داشت.
کارشناس سازمان هواشناسی برای روزهای یکشنبه و دوشنبه از شرایط موزون برای نیمه جنوبی سیستان و بلوچستان پیش‌بینی و اظهار می‌کند: این شرایط سبب می‌شود در مناطق مذکور برای پس از ظهر و شب‌ها رگبار، رعد و برق و وزش باد شدید موقتی و گاهی گرد و خاک رخ دهد.

لزوم رعایت تمهیدات ایمنی برای رانندگان محورهای شرقی و غربی کشور

وی تصریح می‌کند: طی چند روز آینده در نیمه شرقی کشور به خصوص در منطقه زابل و بخش‌هایی از مرکز و طی دو روز آینده در نوار غربی کشور وزش باد و وقوع گرد و خاک را خواهیم داشت که سبب کاهش دید در محورهای مواصلاتی این مناطق می‌شود؛ لذا رانندگانی که قصد تردد در این مناطق را دارند، تمهیدات لازم را درنظر گیرند.
گودرزی می‌افزاید: از امروز تا اواسط هفته آینده برای نوار شرقی کشور به ویژه سواحل دریای خزر افزایش نسبی دما پیش‌بینی می‌شود در چند روز آینده شرق دریای عمان مواج و متلاطم خواهد بود.
کارشناس سازمان هواشناسی با بیان اینکه پایتخت در برخی ساعات وزش باد ملایم را تجربه می‌کند، خاطرنشان می‌کند: امروز، پنجشنبه، بیستم مردادماه، بیشینه دما در تهران در ایستگاه مهرآباد به ۳۵ درجه بالای صفر می‌رسد.
مطلب قبلیمزایای میان وعده‌ها در سلامت کودکان
مطلب بعدیچرا مواد تکنیکال تولید نمی‌شود

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید