دستاورد‌های ارائه شده در آیفارم پنجم، همگام با فناوری روز دنیاست

0
دکتر علیرضا رضازاده، مشاور وزیر و رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت جهادکشاورزی در بازدید از پنجمین دوره نمایشگاه آیفارم گفت: نمایشگاه آیفارم بعد از پنج دوره برگزاری تبدیل به یک نام آشنا برای فعالان عرصه کشاورزی، باغبانی، گلخانه‌ها و دیگر موضوعات مرتبط با این نمایشگاه شده است.
اخبار سبز کشاورزی: رضازاده افزود: این نمایشگاه تبدیل به بستری برای معرفی بخشی از دستاوردها و مجموعه‌هایی است که می‌توانند در شرایط سخت تحریم، به بخش کشاورزی که مرتبط با تامین امنیت غذایی جامعه است و همچنین ایجاد ارزش افزوده برای سایر حوزه‌های اقتصادی کشور، کمک نماید.
وی توضیح داد: از جمله موضوعاتی که در این نمایشگاه باعث امیدواری شده است، کارهای بسیار خوبی است که به‌صورت هدفمند و همگام با فناوری‌های روز دنیا انجام گرفته است و امیدواریم که این دستاوردها رشد بیشتر از این را هم داشته و باعث توسعه گلخانه‌ها در کشور باشند.

دولت به‌دنبال توسعه گلخانه‌ها

مشاور وزیر جهادکشاورزی عنوان کرد: از جمله اهداف مهم دولت مردمی سیزدهم، این است که توسعه جدی در حوزه گلخانه‌ها اتفاق بیفتد و شخص رئیس جمهور محترم به این موضوع تاکید دارند که بخشی از محصولاتی که امکان تولید آن در گلخانه وجود دارد را به فضای گلخانه‌ها انتقال دهیم تا ضمن صرفه‌جویی در مصرف نهاده‌ها، اراضی کشاورزی نیز برای کشت محصولات راهبردی‌تر استفاده شوند.

هدف‌گذاری 100هزار هکتاری

رضازاده گفت: در حال حاضر سطح گلخانه‌های موجود در کشور به حدود 25 هزار هکتار رسیده که برنامه وزارت جهادکشاورزی، رسیدن به سقف 100 هزار هکتار است و این اتفاق بدون حضور بخش خصوصی و نیز کمک شرکت‌های دانش بنیان عملی نیست و مطمئنا کارهای بسیار مهمی که در شرکت‌های فعال در زمینه تجهیزات و ساخت گلخانه‌ها انجام شده، به امر توسعه گلخانه‌ها کمک خواهد کرد که نتیجه آن تقویت بخش کشاورزی و ایجاد امنیت غذایی پایدار برای کشور خواهد بود.

حسین کاظمی ـ روزنامه نگار و کارشناس کشاورزی

مقاله قبلیتوجه ویژه سازمان دامپزشکی به تسهیل خدمات‌دهی
مقاله بعدیراهکارهای کاهش دور ریز مواد غذایی

پاسخ شما

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید