دیپلماسی غذایی وزارت جهاد کشاورزی

0
مزرعه سبز: سیدجواد ساداتی‌نژاد، وزیر جهاد کشاورزی، گفت: یکی از موضوعاتی که در وزارتخانه جهاد کشاورزی دنبال می‌کنیم بحث دیپلماسی غذایی است که با حمایت و همکاری وزارت خارجه و سازمان توسعه تجارت آن را پیش می‌بریم.
ساداتی‌نژاد با اشاره به اینکه در زمینه صادرات برخی محصولات با مشکلاتی مواجهیم که با کشورهای مبدأ در حال رفع آن هستیم، گفت: به عنوان مثال ارتباطات خوبی با هندی‌ها برای صادرات کیوی و دیگر محصولات داریم و موضوع صادرات فلفل دلمه‌ای و دیگر محصولات را با روسیه حل شده و رایزنی‌ها و هماهنگی‌ها در این زمینه ادامه دارد.

صادرات محصولات لبنی به روسیه

وی ادامه داد: همچنین در بحث صادرات محصولات لبنی به روسیه پیشرفت‌های خوبی حاصل شده و موضوع گفت‌وگوهای ما با طرف روسی است.
ساداتی‌نژاد افزود: درمورد روسیه مشکل بازگشایی مرزهای صادراتی را در دستورکار داشتیم که این مشکل رفع شده و مرزهای روسیه به روی محصولات ما باز است.
وی افزود: با دیگر کشورها نیز در حال رایزنی هستیم تا بتوانیم صادرات مناسبی به این کشورها داشته باشیم و به خصوص در شرایط فعلی و اتفاقات به وجود آمده تلاش‌هایمان را گسترده‌تر کرده‌ایم. در حال حاضر یکی از کشورهایی که توجه ویژه‌ای به آن داریم، روسیه است.

حسین کاظمی ـ روزنامه نگار و کارشناس کشاورزی

مقاله قبلی250هزار هکتار کشت قراردادی گندم
مقاله بعدیمنافع اقدامات اقلیمی بیش از هزینه‌های آن

پاسخ شما

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید