راه پیشرفت کشور از روستاها می گذرد

2
عبدالرحیم پدرام، رئیس مرکز مطالعات راهبردی و آموزش وزارت کشور، برگزاری همایش حکمرانی روستایی و تسهیل‌گری را در راستای اهداف عالی وزارت کشور مبنی بر توسعه روستایی خواند و گفت: راه پیشرفت کشور از روستاها می گذرد.
به گزارش اخبار سبز کشاورزی به نقل از روستا آنلاین، عبدالرحیم پدرام رئیس مرکز مطالعات راهبردی و آموزش وزارت کشور برگزاری همایش حکمرانی روستایی و تسهیل‌گری را در راستای اهداف عالی وزارت کشور مبنی‌بر توسعه روستایی خواند و بیان داشت: بدون‌شک توجه به توسعه روستایی می تواند توسعه شهرستان، سپس استان و در نهایت کشور را در بر داشته باشد و از این نظر نقش بسیار حساسی را در توجه و برنامه ریزی برای توسعه روستاها در وزارت کشور در دستور کار داریم.
وی ادامه داد: در این همایش که اولین دوره آموزشی ویژه مدیران دولتی دستگاه های مربوط به روستاها و تسهیل‌گران روستایی غیر دولتی است، سعی شده تا به آموزش فرماندران، بخشداران، دهیاران، شوراهای اسلامی روستا، ائمه جماعات و روحانیون روستاهای کشور بپردازیم.
پدرام خاطرنشان کرد: این دوره از شنبه، ۲۹ مردادماه و به مدت ۴ روز برگزار می شود و در آن وزیر محترم کشور، استاندار قم، آیت الله اعرافی (مدیر حوزه های علمیه سراسر کشور) و جمعی دیگر از مسئولان کشوری برای مدعوین به سخنرانی می پردازند.
وی در پایان بیان داشت: قرار است از هر استان شرکت کننده در این دوره، ۲ نفر به عنوان مربی انتخاب شوند که بعد از طی دورۀ تربیت مربی تکمیلی، این افراد بعداً برای سایر همشهری های خود در استان ها نیز به ترویج دوره های آموزشی بپردازند.
گفتنی است؛ اولین دوره آموزشی ویژه فرمانداران، مدیران کل دفتر امور روستایی، بخشداران، روحانیون و دهیاران با عنوان حکمرانی روستایی و مبانی تسهیل گری از شنبه ۲۹ مرداد ماه تا سه شنبه اول شهریور ماه در مجتمع فرهنگی آموزشی یاوران حضورت مهدی(عج) برگزار می شود.
مقاله قبلیدلیل افزایش جمعیت روباه‌ها در شهر تهران
مقاله بعدینقش پررنگ مانع‌تراشی‌های داخلی در کاهش صادرات زعفران

2 نظرات

  • شمس عزیز
   سلام
   ما هم با شما هم عقیده هستیم،
   به امید روزی که برای تمامی مشکلات کشور، راهکارهای منطقی و کارشناسی گرفته شود.

پاسخ شما

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید