صادرات، قیمت خیار را به کیلویی ۲۰ هزار تومان رساند

0
رئیس اتحادیه میوه و سبزی گفت: با توجه به ازدیاد تقاضا از سوی عراق برای خرید خیار و سبزی قیمت دچار نوسان شده است.
به گزارش اخبار سبز کشاورزی، اسدالله کارگر گفت: بازار برخی اقلام صیفی همچون خیار و سبزی دچار نوسان شده که این امر مقطعی است.
به گفته او، ازدیاد تقاضا بیش از عرضه به سبب صادرات به عراق و خرید از سوی کاروان ها منجر به التهابات بازار شده است که پیش بینی می شود بعد از اربعین بازار به ثبات برسد‌.
وی افزود: قیمت کنونی هر کیلو خیار در میدان مرکزی به ۱۶ تا ۲۰ هزار تومان و سبزی ۱۶ هزار تومان رسیده است.
رئیس اتحادیه میوه و سبزی گفت: قیمت هر کیلو هندوانه خطی و بیضی ۴ تا ۷ هزار تومان، هندوانه ساکاتا ۴ تا ۷ هزار تومان، خربزه ۷ تا ۱۵ هزار تومان، طالبی ۸ تا ۱۵ هزار تومان، انگور بی دانه زرد ۱۵ تا ۴۵ هزار تومان، انگور بی دانه قرمز ۴۰ تا ۶۰ هزار تومان، انگور رطبی ۱۵ تا ۲۷ هزار تومان، سیب گلاب ۳۰ تا ۵۵ هزار تومان، شلیل شبرنگ ۱۵ تا ۳۰ هزار تومان، شلیل شمس ۱۵ تا ۳۰ هزار تومان، هلو انجیری ۱۵ تا ۳۵ هزار تومان و آلو شابلون ۲۰ تا ۳۵ هزار تومان است.
بررسی های میدانی از سطح مغازه ها نشان می دهد که قیمت کنونی هر کیلو خیار ۲۶ تا ۴۰ هزار تومان، سبزی ۲۰ تا ۲۸ هزار تومان، هندوانه ۸ تا ۱۴هزار تومان، خربزه ۱۳ تا ۲۵ هزار تومان، طالبی ۱۵ تا ۲۵ هزار تومان، انگور بی دانه زرد ۳۰ تا ۶۰ هزار تومان، انگور بی دانه قرمز ۵۰ تا ۸۰ هزار تومان، سیب گلاب ۴۰ تا ۶۵ هزار تومان، شلیل شبرنگ ۳۵ تا ۶۰ هزار تومان، هلو انجیری ۳۰ تا ۵۰ هزار تومان و پسته تازه ۱۸۰ تا ۲۵۰ هزار تومان است.
بنابر اذعان مسئولان میدان مرکزی قیمت میوه و صیفی به سبب فراوانی عرضه در فصل تابستان نباید نوسانی داشته باشد، اما ازدیاد تقاضا از سوی عراق منجر به التهاب قیمت در بازار شده است.
مقاله قبلیساخت واکسن برای شایع ترین بیماری های طیور در موسسه رازی
مقاله بعدیشکارچیان 2 هکتار عرصه جنگلی برا به آتش کشیدند

پاسخ شما

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید