عرضه مرغ گرم به بازار ۴ برابر شد

0

فروش مرغ در میدان بهمن کمتر از قیمت مصوب

مدیرکل دفتر بازرسی و نظارت بر کالاهای اساسی وزارت جهاد کشاورزی از افزایش ۴ برابری ورود مرغ گرم به استان تهران در مقایسه با اول سال خبر داد.
به گزارش اخبار سبز کشاورزی به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، امراللهی مدیر دفتر بازرسی و نظارت بر کالا‌های اساسی با اشاره به آرامش موجود در تولید و توزیع مرغ گرم در بازار، گفت: با پیگیری‌های انجام شده شاهد افزایش روند جوجه‌ریزی طی چند روز گذشته و افزایش تولید مرغ گرم هستیم.
امراللهی افزود: میزان ورود مرغ گرم به استان تهران نسبت به ابتدای سال جاری 4 برابر شده و در حال حاضر توزیع مرغ در میدان بهمن تهران کمتر از قیمت مصوب است.

روند افزایش تولید مرغ ادامه‌دار خواهد بود

مدیر دفتر بازرسی و نظارت بر کالا‌های اساسی با تاکید بر این که روند افزایش تولید مرغ ادامه‌دار خواهد بود، اضافه کرد: بررسی‌ها نشان می‌دهد که روند قیمتی در بازار مرغ گرم نزولی بوده است.
وی با اشاره به تشدید نظارت بر بازار مرغ گرم در استان‌های شمالی کشور، یادآور شد: نیرو‌های متخصص دفتر بازرسی و نظارت بر کالا‌های اساسی و دفتر امور طیور وزارت جهاد کشاورزی در بازدید‌های انجام شده از مرغداری‌های استان‌های شمالی، با مرغداری‌هایی مواجه شدند که سن گله آن‌ها بیش از سن مصوب بود و تا 63 روز هم می‌رسید؛ این واحد‌های متخلف به تعزیرات معرفی شدند.
مدیرکل دفتر بازرسی و نظارت بر کالا‌های اساسی وزارت جهاد کشاورزی تصریح کرد: از ابتدای طرح تشدید نظارت، حدود 96 هزار و 373 مورد بازرسی در حوزه مرغ در سراسر کشور انجام شده که 18 هزار و 590 پرونده به تعزیرات معرفی شده است.

 

مقاله قبلیقیمت نهاده های دامی و کشاورزی ۳ خرداد ۱۴۰۲
مقاله بعدیقیمت میوه و تره بار ۳ خرداد ۱۴۰۲

پاسخ شما

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید