قیمت هر کیلو شکر برای مصرف کننده ۲۰ هزار تومان است

0

مصرف روزانه ۸ هزار تن شکر در کشور

دبیر انجمن تصفیه کنندگان شکر گفت: نرخ مصوب هر کیلو شکر برای مصرف کننده ۲۰ هزار تومان است که با افزایش کرایه حمل، احتمال تغییر این نرخ وجود دارد.
اخبار سبز کشاورزی: آقای غلامحسین بهمنی گفت: براساس نرخ خرید تضمینی چغندر، قیمت هر کیلو شکر برای کارخانه دار ۱۸ هزار تومان و مصرف کننده ۲۰ هزار تومان مصوب شد که با افزایش قیمت ۴۰۰ تومانی کرایه حمل، این قیمت مجدداً دستخوش تغییر و تحولاتی خواهد شد.
به گفته او، قیمت کنونی هر تن شکر در بنادر، ۵۷۰ دلار است که با احتساب هزینه حمل و تصفیه، ۲۱ تا ۲۲ هزار تومان به دست مصرف‌کننده می‌رسد که بر این اساس، قیمت شکر وارداتی ارزان‌تر از تولید داخل است.
آقای بهمنی می‌گوید: با افزایش تقاضا در ۶ ماهه نخست سال، ماهانه ۲۴۰ هزار تن شکر مورد استفاده قرار می‌گیرد که امسال به سبب بحران‌خشکسالی، احتمال افزایش واردات نسبت به پارسال وجود دارد. سالانه ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تن تا ۳ میلیون تن شکر در کشور مورد استفاده قرار می‌گیرد که ۸۰۰ هزار تن تا یک میلیون تن آن از طریق واردات تامین می‌شود و هم اکنون ۱۴۰ هزار تن شکر تولید داخل برای تنظیم بازار در سطح کشور توزیع خواهد شد.
بر اساس اعلام انجمن تصفیه کنندگان شکر، بررسی‌ها از سطح بازار نشان می‌دهد که قیمت کنونی هر کیلو شکر در مقایسه با قبل از اعلام نرخ مصوب جدید، هر کیلو ۳ هزار و ۷۵۰ تا ۵ هزار و ۷۵۰ تومان افزایش یافته است.
قبل از اعلام نرخ مصوب، هر کیلو شکر با نرخ ۱۲ هزار و ۵۰۰ تومان در اختیار عمده فروش و ۱۶ هزار و ۳۵۰ تومان خرده فروشی قرار می‌گرفت.
مقاله قبلیارزش صادرات یک بشکه کنسانتره انار، بیش از نفت
مقاله بعدیمراقب خوراک‌مان در فصل بهار باشیم

پاسخ شما

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید