مطالبات گندم‌کاران به زودی پرداخت می‌شود

0
سرپرست وزارت جهاد کشاورزی گفت: روزی که در زمینه بدهی به گندم‌کاران مصاحبه کردم حدود ۱۰.۵ هزار میلیارد به گندم‌کاران بدهی داشتیم که همان روز این مبلغ پرداخت شد. به زودی ۲۰ هزار میلیارد تومان دیگر نیز بابت مطالبات جدید پرداخت می‌شود.
به گزارش اخبار سبز کشاورزی به نقل از تسنیم؛ سیدمحمد آقامیری در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه “رئیس جمهور از وزارت کشاورزی خواستند به گونه‌ای برنامه‌ریزی کنند که گندم‌کاران با آرامش خاطر محصولات را به مراکز تعیین شده تحویل دهند، وزارت کشاورزی برای خرید تضمینی گندم و تسهیل در روند پرداخت مطالبه گندم‌کاران و اجرای دستور رئیس جمهور چه برنامه ای دارد؟” گفت: فرمایش ریاست جمهور در راستای تذکری بود که خودم در هیئت دولت دادم،  بالاخره باید پول گندمکاران را سازمان برنامه و بودجه تخصیص بدهد، بخشی از آن هم بانک مرکزی باید از محل تسهیلات پرداخت کند.

رشد 48 درصدی تحویل گندم به سیلوها نسبت به سال 1401

وی افزود: ریاست جمهور این تذکر را دادند که وزارت جهاد کشاورزی باید این کار را پیگیری کند ما هم قبول کردیم و در حال پیگیری هستیم خوشبختانه تا پایان هفته قبل بالغ بر 2 میلیون و 350 تن گندم تحویل سیلوها شده و این نسبت به سال گذشته 48 درصد خوشبختانه رشد داشته است.
آقامیری تصریح کرد: تا تاریخی که گندم‌کاران عزیز گندم را تحویل سیلوها داده بودند تا روزی که مصاحبه در این باره را داشتم، حدود 10.5 همت به گندم‌کاران بدهکار بودیم که تا روزی که قول داده بودم، قولم را عملی کردم و همان روز ما حدود 10.6 همت ( هزار میلیارد تومان) پرداخت کردیم، از آن روز تا الان هم ما متوسط روزانه 1.5 همت بدهکار می‌شویم و ان‌شاالله به زودی حدود 20 همت دیگر، پرداخت می‌کنیم؛ البته 30 همت است اما ما فعلا 20 همت را قول می‌دهیم تا اگر 30 همت محقق شد، همان مبلغ را به کشاورزان عزیز  پرداخت کنیم.
سرپرست وزارت جهاد کشاورزی بیان کرد: این را هم بگویم متوسط پرداخت پول گندم‌کاران در سنوات گذشته یعنی 3_4 سال گذشته به طور متوسط 40 روز بوده یعنی این اتفاق جدیدی در این دولت نیست که با تأخیر چند وقته پول گندمکاران پرداخت شود، این روندی بوده که در دولت‌های گذشته هم سابقه داشته البته به این معنی نیست که اگر این رویه بوده ما هم باید به همان رویه عمل کنیم و آن سابقه را کسب کنیم.
آقامیری عنوان کرد: به جهت اینکه تأمین وجوه مربوطه با برنامه است و باید دستگاه‌های متولی با هم هماهنگ باشند و هماهنگی این دستگاه ها یک مقداری زمان می برد به همین دلیل این تاخیر به وجود آمده است و با برنامه ریزی بعمل آمده انشالله به زودی این رقم را تسویه می کنیم.
سرپرست وزارت جهادکشاورزی در پاسخ به سوالی درباره “جمع‌بندی وی از سفر به استان مرکزی به عنوان نخستین مقصد سفرهای استانی پس از تصدی سرپرست وزارتخانه” گفت: اولا ما این سفر را در ادامه سلسله سفرهای استانی داریم که این سفر به دعوت نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون کشاوزی مجلس صورت گرفت، در این سفر دیدار خوبی با فعالین بخش کشاورزی داشتیم و ابهاماتی بود که رفع شد، سیاست های جدید وزارت جهاد کشاورزی به آنها ابلاغ شد و در نهایت مقرر شد ما در همین 15 میلیارد تومان برای لایروبی قنوات تخصیص دهیم.
وی افزود: این پول را به زودی در هفته پیشرو پرداخت خواهیم کرد تا کار را شروع کنند از ریاست جهاد کشاورزی استان هم درخواست کردیم که سریع تر این کار را شروع کند تا در ابتدای سال زراعی جدید شاهد تاثیرات مثبت این اقدام بر کار کشاورزان عزیز باشیم.
مقاله قبلیاقتصاد دستوری صنعت طیور را از پا درآورد
مقاله بعدیلزوم سرمایه‌گذاری ۵٠٠ میلیارد دلاری در زیرساخت‌ها

پاسخ شما

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید