هاگ، بستری برای رشد و توسعه صنعت قارچ کشور

0
« هاگ»، بستری برای رشد و توسعه صنعت قارچ کشور
مبدع  و مجری طرح اولین سامانه هوشمند صنعت قارچ کشور از جزئیات «هاگ»، سامانه هوشمند صنعت قارچ در کشور، خبر داد.
به‌ گزارش اخبار سبز کشاورزی به نقل از تیتر یک آنلاین، مجید نادری در همایش رونمایی از این سامانه در مرکز همایش‌های صداوسیما اظهار داشت: این سامانه با کاربری ساده و آسان، به همگان امکان استفاده از امکانات متعدد این اپ را می‌دهد.
وی افزود: این اپ از 9 کلید طلایی به همراه قیمت روزانه و نمودار تغییرات قیمت قارچ در هر روز تشکیل شده است و 9کلید آن عبارتند از: هاگ‌نیوز، هاگ‌مارکت، هاگ‌مپ، هاگ‌تایم، هاگ سنتر، هاگ‌تور، مشاوره، هاگ‌چت و هاگ‌لایو فاز اول این دستاورد بزرگ، هاگ‌نیوز (دانشنامه) مجله خبری آموزشی با بیش از شش هزار پست و هشتصد ساعت ویدئوی فیزیکی است که در حقیقت هاگ از همین جا متولد شد.
نادری گفت: این مجله جامع‌ترین و کامل‌ترین سایت قارچ در ایران و جهان هست به پنج زبان زنده دنیا ترجمه شده، با امکان جستجوی کاربر اطلاعات و امکانات بسیار متنوع و جامعی را به کاربران ارائه می‌دهد. مطالب این بخش به 5 دسته اصلی و 42 زیربخش طبقه‌بندی شده.
این مقام مسئول اضافه کرد: دسته اول، دسته اخبار هست که 13زیردسته دارد و قیمت روزانه علاوه بر این که در بالای صفحه اپلیکیشن است، در این دسته هم قرار گرفته. شما با استفاده از این بخش می‌توانید به اخبار روزانه قارچ در سطح ایران و جهان دسترسی داشته باشید. آکادمی، دسته دوم است که به مطالب آموزشی و دانش‌افزایی اختصاص دارد و به شش دسته تقسیم شده و تلاش شده در این بخش به اطلاعات علمی و راهکارهای متنوع دانش‌بنیاد برای حل مسائل پرداخته شده است.
وی در ادامه گفت: برای بخش رسانه، تلاش بسیاری شده تا با گذشت پنج سال آرشیو بسیار مناسبی از فیلم، عکس و محتوا گردآوری گردد.
نادری عنوان کرد: بخش قارچ و خانواده برای فرهنگ‌سازی و بالا بردن سرانه مصرف قارچ، ایجاد شده، و با زیربخش‌های متنوع آشپزی، سفره‌آرایی، خلاقیت، دانستنی، و کودکانه فضای مناسبی برای ارتباط به همه سطوح جامعه با قارچ فراهم شده است. بخش آخر هم به دانشنامه یا دایره‌المعارف قارچ، اختصاص دارد که شامل اطلاعات پایه و منابع بنیادی و ابزار مناسبی برای تحقیق و پژوهش است.
مبدع  و مجری طرح  اولین سامانه هوشمند صنعت قارچ کشور گفت: دکمه هاگ‌تایم (رویدادنگار) برای در جریان قرار گرفتن افراد از آخرین رویدادها اعم از تاسیس نهادها یا شرکتهای مرتبط، برگزاری جشنواره یا سمینار، قوانین و برنامه‌های اقتصادی مرتبط، یا هر رویداد موثر در صنعت قارچ، و زادروز مشاهیر تعبیه شده است. آیکون هاگ‌مپ (نقشه) یکی از جذاب‌ترین بخش‌های این بخش است که افراد می‌توانند با استفاده از آن نزدیک‌ترین مرکز تولیدکننده قارچ را پیدا کرده، با توجه به کیفیت و نوع محصول و مقدار مسیر از آن خرید کنند. به علاوه امکان تعامل افراد مختلف در کلنی‌های نزدیک به هم را فراهم می‌کند.
در بخش هاگ‌مارکت (فروشگاه آنلاین) هر تولیدکننده‌ای می‌تواند برای خود یک غرفه ایجاد کند و محصولات و خدماتش را به مشتریان ارائه نماید. این قسمت به مپ لینک می‌شود و در نقشه قابل شناسایی است. کاربران در 6 زیربخش اصلی بورس قارچ، مواد اولیه، تجهیزات و تاسیسات، کلینیک و سایر خدمات می‌توانند به کاربران خدمت‌رسانی کنند. در هاگ‌چت (تالار گفتگو) فضایی برای تعامل و گفتگوی سازنده بین کاربران ایجاد شده، هاگ‌سنتر (نیازمندی‌ها) هم فضایی مشابه است که تمام نیازمندی‌های صنعت قارچ در این بخش درج می‌شود و افراد می‌توانند نیازهای روز خود از قبیل کارگر قارچ‌چین، کارگر ساده، وسایل دست دوم،… را در این بخش بیابند.
وی اشاره کرد: در هاگ‌تور تورهایی تخصصی و عمومی طراحی شده تا افراد مختلف بتوانند با بازدیدهای متنوع از مراکز پرورش خود دانش خود را نسبت به این صنعت افزایش دهند. مشاوره برای افرادی است که می‌خواهند اطلاعاتی در زمینه قارچ به صورت تخصصی داشته باشند یا مشکلات خود را با مشورت با متخصصان برطرف کنند. در هاگ‌لایو (پخش زنده) هم پخش زنده مراسم، برنامه‌ها، و کلاسها وجود دارد.
مطلب قبلیآلودگی کنجد سیاه در نانوایی‌ها
مطلب بعدیبازگشت اوکراین به بازار غله جهان؛ آیا نگرانی‌ها پایان یافته؟

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید