ورود نیرو از خارج وزارتخانه و خیز برای تغییر معاونین

0
اخبار سبز کشاورزی؛ در حالی که همه می‌دانند وزارت کشاورزی بیشترین ضربه را از تحمیل یا ورود نیروهای خارج از وزارتخانه و آن هم در بخش‌های حساس و تصمیم‌ساز خورده است، اخیرا شنیده شده معاون اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی توسط دکتر آقامیری (سرپرست فعلی وزارتخانه) به‌سمت معاون بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی دعوت به کار و مقدمات صدور حکم وی فراهم شده است.
جدای از اینکه دکتر شیراوند مدتی است به دلایل مشخص، دلگرم کار نیست و گویا در پست خود هم حاضر نمی‌شود (اگرچه کارشناسان و بدنه وزارت جهاد کشاورزی می‌گویند شیرواند در مسیر تعامل با تشکل‌ها و بهره‌برداران و در راستای ارتقای امنیت غذایی همسو عمل کرده است).
گرچه تا عصر دوشنبه اول خرداد، نام شهیاد آبنار به‌عنوان گزینه اصلی معاون توسعه بازرگانی وزارتخانه مطرح و قرار بود حکم انتصاب وی صادر شود، اما در آخرین لحظات با توجه به اینکه خانی‌نوذری از مدیریت منطقه آزاد کیش بازمانده بود قرعه به نام وی افتاد.

بیشتر بخوانید: انتخاب اشتباه یا عزل اشتباه و اشتباهات استمراری

حلول امام صادقی‌ها در وزارت کشاورزی

سوال این است که دکتر احمد خانی نوذری، فارغ‌التحصیل دانشگاه امام صادق (امام صادقی‌ها) رشته مدیریت صنعتی، که تا قبل از مسئولیت معاونت امور اقتصادی در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و مدیر کل راهبردی شغلی کمیته امداد امام خمینی بوده، چنانچه واقعا توان کاری و مدیریتی دارد و با رویکرد اشتغال‌زایی و تدوین برنامه‌های اقتصادی کوتاه‌مدت، میان‌مدت و بلندمدت توانسته از سرمایه‌های مالی صندوق‌های بیمه اجتماعی صیانت کند و ظرفیت‌های بخش‌های اقتصادی سازمان‌های وابسته به وزارتخانه (شستا و…) را به‌کار گیرد؛ چرا چنین مدیر موفقی را از ادامه خدمت در جایی که موفق است محروم می‌کنند.


بیشتر بخوانید: گندم و پله‌های وزارت

تجربه غلط تحمیل ساداتی‌نژاد

اما در صورتی که عملکرد وی مورد تایید دولت و وزارتخانه نباشد و به هر دلیلی به‌دنبال جابه‌جایی وی هستند؛ چرا تجربه غلط و خطای ساداتی‌نژاد در تحمیل مدیر از خارج را به وزارت جهاد کشاورزی که اخیراً سیستم مدیریتی وزارت کشاورزی بسیار شکننده شده است عملیاتی می‌کنند.

بازرگانی محصولات کشاورزی با مدیری خارج از بدنه ساماندهی نمی‌شود

رسانه‌ها ضمن احترام به حق مدیریتی و حق تغییر مدیران توسط سرپرست وزارتخانه و احترام به دکتر خانی نوذری معتقدند بازرگانی محصولات کشاورزی و وزارتخانه بسیار حساس‌تر از آن است که با ورود مدیر از خارج بدنه ساماندهی شود.

بیشتر بخوانید:

مقاله قبلیدرمان خانگی خشکی پوست با خوراکی‌های مفید
مقاله بعدیبزرگداشت ثمینه باغچه بان

پاسخ شما

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید