ورود پلیس به پرونده‌های تخریب محیط زیست

0
فرمانده انتظامی پایتخت توضیحاتی را درباره نحوه ورود پلیس به پرونده‌های مربوط به تخریب محیط زیست از جمله قطع و خشک کردن درختان ارائه کرد.
به گزارش اخبار سبز کشاورزی، چندی پیش بود که انتشار ویدیویی از خشکاندن چندین اصله درخت در مقابل یک ساختمان در حد فاصل چهارراه پارک‌وی تا میدان تجریش در خیابان ولیعصر تهران خبرساز شد. اقدامی که واکنش‌های بسیاری را به دنبال داشت و حتی منجر به ورود دادستانی تهران به موضوع شد. هنوز چند روزی از این موضوع نگذشته بود که ویدیوی دیگری از خشک‌کردن درختان مقابل یک ملک در نیاوران در فضای مجازی منتشر شد. اقدامی که گفته شد شهرداری در سال ۹۷ متوجه آن شده و مالک نیز جریمه شده است.

خشک کردن عمدی درختان اقدامی مجرمانه محسوب می‌شود

خشک کردن عمدی درختان اما به گفته علی محمد مختاری، مدیرعامل سازمان بوستان‌ها و فضای سبز شهر تهران اقدامی مجرمانه محسوب می‌شود؛ در همین راستا نیز این موضوع را از پلیس جویا شدیم که آیا با عاملان آسیب عمدی به فضای سبز برخوردی می‌شود، یا خیر. پرسشی که فرمانده انتظامی تهران بزرگ پاسخ آن را داده است.
سردار حسین رحیمی در درباره اینکه آیا پلیس به تخلفات و موارد عمدی تخریب محیط زیست ورود می‌کند یا خیر گفت: پلیس ضابط قانون و تنها ضابط رسمی قانون است و اگر موضوعی در چارچوب وظایف پلیس باشد حتما به آن ورود می‌کنیم.

بیشتر بخوانیم: برخورد قضایی با عاملان خشک شدن درختان خیابان ولیعصر (عج)

وی ادامه داد:‌از این رو اگر موضوعی از جمله همین تخریب محیط‌زیست از طریق قطع یا خشکاندن درختان و… از طریق مراجع قضایی یا از طریق دیگر دستگاه‌ها به عنوان شاکی حقیقی یا حقوقی به پلیس اعلام شود، ماموران ما شواهد، مدارک و قرائن مربوطه به آن تخلف یا جرم را جمع آوری کرده و پس از تحقیق و مستندسازی به مراجع قضایی تحویل می‌دهند. بنابراین اگر در این مورد نیز موردی به پلیس اعلام شود ما در خدمت هستیم.
فرمانده انتظامی تهران بزرگ درباره اینکه آیا پلیس به موضوع خشک کردن تعدادی از درختان در خیابان ولیعصر(عج) و نیاوران ورود کرده است یا خیر اظهارکرد: تا به این لحظه به ما چیزی به ما اعلام نشده است، اما اگر با دستور قضایی نیاز به حضور پلیس باشد ما حتما به موضوع ورود خواهیم کرد./ایسنا
مقاله قبلیفعالیت 2 هزار لنج و قایق صیادی در خلیج فارس
مقاله بعدیبرگزاری نخستین رویداد استارتاپی فناوری های سلامت محور موسسه رازی

پاسخ شما

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید