کاهش تولید محصولات استراتژیک ثمره عدم توزیع کود شیمیایی

0
شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان قم
زارعی، عضو کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: عدم استفاده از کودهای شیمیایی فسفاته و پتاسه برای کشت پاییزه باعث می‌شود تا میزان بهره‌وری و برداشت محصولات کشاورزی کاهش پیدا کند.
به گزارش اخبار سبز کشاورزی به نقل از خانه ملت، منصورعلی زارعی کیاپی عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی، در خصوص وضعیت توزیع کودهای فسفاته و پتاسه بین کشاورزان، گفت: عمده مشکلات کشاورزان در زمینه تامین کودهای شیمیایی فسفاته و پتاسه است هرچند طی روزهای اخیر شاهد افزایش قیمت کود اوره نیز بودیم.
میزان توزیع کودهای فسفاته و فسفاته ایده‌آل نیست اما کم و بیش به دست کشاورزان می‌رسد
نماینده مردم ساری و میان‌دورود در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرده است که کودهای شیمیایی فسفاته و پتاسه با قیمت یارانه‌ای در اختیار کشاورزان تولیدکننده محصولات استراتژیک قرار میگیرد، ادامه داد: عدم استفاده از کودهای شیمیایی فسفاته و پتاسه برای کشت پاییزه باعث می‌شود تا میزان بهره‌وری و برداشت محصولات کشاورزی کاهش پیدا کند.
این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه در چندین نشست کمیسیون کشاورزی در خصوص توزیع و تامین کودهای شیمیایی مباحثی مطرح شد، عنوان کرد: میزان توزیع کودهای فسفاته و فسفاته ایده‌آل نیست اما کم و بیش به دست کشاورزان می‌رسد.
پیشنهاد داده‌ایم تا وزارت جهاد کشاورزی مبلغ کود شیمیایی را پس از تحویل محصول نهایی از مطالبات کشاورزان کسرکند
عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در حالی که باید در سال جاری بتوانیم گندم و کلزای بیشتری تولید کنیم دولت را مجاب کرده‌ایم تا یارانه و تسهیلاتی به منظور تامین کودهای شیمیایی در اختیار کشاورزان قرار دهد، تصریح کرد: پیشنهاد داده‌ایم تا وزارت جهاد کشاورزی مبلغ کود شیمیایی را پس از تحویل محصول نهایی از مطالبات کشاورزان کسرکند، که این موضوع در برخی از مناطق اجرا می‌شود.
مطلب قبلیرشد تسهیلات پرداختی بانک کشاورزی به باغداران
مطلب بعدیتولید میگو به ۶۸ هزار تن می‌رسد

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید