جاری شدن ۱۷ میلیارد مترمکعب روان‌آب در سطح کشور

0
معاون آبخیزداری، مراتع و امور بیابان سازمان جنگل‌ها گفت: بارش‌های امسال تاکنون ۱۷ میلیارد مترمکعب روان‌آب در سطح کشور ایران جاری کرده است.
به گزارش مزرعه سبز به نقل از سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور، پرویز گرشاسبی معاون آبخیزداری، مراتع و امور بیابان سازمان جنگل‌ها در همایش سراسری معاونان آبخیزداری ادارات کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان‌های کشور با اشاره به وجود ۴۰ میلیون هکتار حوزه آبخیز شهری در سطح ایران افزود: تاکنون اقدامات آبخیزداری در سطح چهار میلیون هکتار از این حوزه صورت گرفته و برای بقیه این مساحت از حوزه آبخیز شهری نیز باید با اثرگذاری و قوت بالا اقدامات لازم صورت گیرد.
معاون سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور ادامه داد: وضعیت سازه‌های تحت مسوولیت این سازمان در سطح کشور باید در مواجهه با سیلاب‌های احتمالی بعدی حتی در استان‌های خشک بطور ضروری مدیریت، کنترل و آماده برای کارایی موثر شوند تا هیچگونه خساراتی در این حوزه ایجاد نشود.
گرشاسبی گفت: آبخیزداری تنها احداث سازه نیست و ما باید به سمتی حرکت کنیم که علاوه بر نگهداری و مرمت پروژه‌های اجرا شده سنوات قبل به سایر فعالیت‌های آبخیزداری از جمله پروژه‌های بیولوژیک و بیومکانیک نظیر درختکاری، بذرپاشی، بذرکاری، کپه‌کاری، تراس‌بندی، بانک‌بندی و قرق مراتع توجه ویژه داشته باشیم.
مقاله قبلیخوداتکایی در تولید 3 نهاده دامی با حذف ارز دولتی
مقاله بعدییک هزار هکتار از باغات چای به چرخه تولید بازگشت

پاسخ شما

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید