بازی با نام شهدا ابزار جدید تطهیر حلقه مَتکانیه

0
به گزارش مزرعه سبز، سایت خبری تجارت کلان در گفت‌وگو با یکی از فرزندان شهدا عنوان کرد که در تهیه بیانیه منسوب به فرزندان شهدای شاغل در این وزارتخانه، هیچ نظرخواهی از هیچ یک از فرزندان این شهدا درباره حمایت همه جانبه آن هم از وزیر گرفته تا معاونین و مدیران انقلابی نشده است. مشروح این گزارش به شرح زیر است:
در ساعاتی پیش تئوریسین‌های متصل به جریان قدرت در وزارت جهاد کشاورزی (افراد حلقه اول سیدجواد ساداتی نژاد) موسوم به «حلقه متکانیه» در پی انتشار اخبارهای افشاگرانه رسانه ها در موارد مختلفی همچون سوء مدیریت‌ها، استفاده‌های شخصی از بیت‌المال، سرکوب نخبگان و برافراشتن پرچم مخالفت با دستور صریح رهبر معظم انقلاب در موضوع اقتصاد مقاومتی و در بسیاری از بخش های مدیریتی بالادستی وزارت جهاد کشاورزی بیانیه‌ای سراسر کذب از جانب فرزندان شهدای شاغل در این وزارتخانه متبوع در پایگاه خبری منسوب به وزارت جهاد منتشر کردند که واکنش های بسیاری را از جانب خیل عظیم فرزندان شهدای این وزارتخانه در پی داشته است.
در فراز ابتدایی این بیانیه سخنی از معمار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) آمده که مبین این است که نگذارید انقلاب بدست نااهلان و نامحرمان بیافتد که سخنی گرانمایه و پر از نکته است.

بیانیه‌ای سراسر کذب

در این بین با انتشار چنین متنی سراسر کذب که از سوی جمع انگشت شماری از مدیران حلقه متکانیه به نگارش درآمده است، خیل عظیم فرزندان شاهد، وزارت جهاد در انتقاد به رفتار یکطرفه وزارت جهاد و استفاده غیر قانونی و بدون نظرخواهی از واژه شهدا و در نهایت برای بهرمندی، آن هم به تبع آلت دست کردن و امتیاز گیری از این کلمه مقدس مراتب اعتراض خود را اعلام کردند و به دنبال شفاف سازی و پاسخ صریح مسئول مربوطه در خصوص چنین خطای فاحشی هستند.

حربه‌ای برای فرار از پاسخگویی

در این بین بسیاری از فرزندان شهدای شاغل در وزارت جهاد طی موضع گیری های شفاهی اقدام اخیر افراد این حلقه را ناقض مراتب تکریم شهدا دانسته و مسئله را حربه ای برای فرار از پاسخگویی و پوششی برای عملکرد ضعیف خود در چنین دستگاه دولتی دانسته اند.
در این راستا چند تن از فرزندان شهدای شاغل در وزارت جهاد کشاورزی اعلام کردند که اقدام اخیر برخی مدیران وزارت جهاد کشاورزی که اقدام به تهیه چنین بیانیه ای کرده اند در راستای سرپوش گذاشتن برعملکردهای گازانبری خود در ماجرای انتصابات و پنهان شدن پشت نام شهدا برای فرار از پاسخگویی و مصادره قدرت هستند چرا که در چند ماه اخیر بسیاری از کارشناسان نخبه عملکرد وزارت جهاد کشاورزی در راستای وظایف محوله این نهاد را صفر دانسته و اهرمی برای وارد کردن ضربه به دولت مردمی آیت الله رئیسی هستند.

هیچ نظرخواهی از فرزندان شهدای شاغل در وزارت جهاد کشاورزی نشده

تمامی فرزندان شهدا در جریان این مصاحبه به شرطی حاضر به گفتگو شدند که همگی آنها به اتفاق خواستارعدم افشای نام خود به دلیل اعمال نفوذ حلقه متکانیه برای سرکوب آنها هستند.
یکی از فرزندان شهدا در این گفتگو عنوان کرد که تهیه کنندگان این بیانیه هیچ نظرخواهی از هیچ یک از فرزندان شهدای شاغل در وزارت جهاد کشاورزی در مورد حمایت همه جانبه آنهم از وزیر گرفته تا معاونین و مدیران انقلابی نکرده و استفاده از واژه انقلابی، ارزشی و جهادی صرفا برای برحق شدن و تحکیم جایگاه فعلی شان صورت گرفته است چرا که ما همچنان شاهد حضور بسیاری از افرادی در سمت های مدیریتی بالا دستی وزارت جهاد هستیم که به نام مدیران انقلابی اما نخست مامور تخریب وجهه انقلابی دولت و در وهله دوم مامور نابودی حوزه کشاورزی را دارند.
وی بیان کرد: یکی از شعارهایی که در این دوره در وزارت کشاورزی مطرح شده بود استفاده از فرزندان شهدای نخبه و بکارگیری فرزندان شهدا در پست های مدیریتی به لحاظ تکریم بوده است اما در ظاهر این اقدام صورت گرفته ولی در باطن نه تنها تکریم و بکارگیری نشده بلکه از فرزندان شاهدی در پست های مختلف استفاده شده که همسو با جریان متکانیه هستند.
این فرزند شهید در تشریح اقدام حلقه متکانیه عنوان کرد: تحرکات اخیر در جابجایی و یا حذف افراد به نحوی بوده که بکارگیری یک فرزند شهید در پست مدیریتی را با سویه خبری منتشر کرده اما عزل نفر قبلی که همان فرد عزل شده هم از فرزندان شهدای گرانقدر بوده در سکوت خبری صورت می گیرد که عملاً این اقدام با دو وجه بازی تبلیغاتی و افزایش حلقه قدرت صورت می گیرد.وی تصریح کرد: بطور مثال اخیراً فرزند سردار شهید رضوی که سابق بر این بعنوان مشاور وزیر و مدیرکل امور ایثارگران وزارت جهاد کشاورزی مشغول به کار بوده عزل و فردی دیگر که وی هم فرزند شهید است جایگزین وی شده اما تفاوت این تغییر تنها در بزرگ کردن دایره قدرت همان حلقه متکانیه است.
یا نمونه دیگر فرزند شهید ترشیزی که وی هم بعنوان معاون مدیر کل دفتر وزارتی مشغول به کار بوده طی یک عملیات رسانه ای جانبدارانه از سوی همین حلقه متکانیه عزل و فردی همسو با ایدئولوژی این حلقه جایگزین این فرزند شهید می شود.

هیچ فرزند شهیدی به لیست مدیران افزوده نشده

وی در انتهای این گفتگو اشاره کرد: در واقع هیچ فرزند شهیدی به لیست مدیران افزوده نشده بلکه فرزند شهیدی با تمهیدات سیاست مآبانه همین حلقه حذف و افراد منتصب به این حلقه منصوب شدند.
گفتنی است طی اخبار واصله این بیانیه پس از گذشت ۴۸ ساعت از حکم جدید که بعنوان مدیرکل امور ایثارگران وزارت جهادکشاورزی می گذرد منتشر شده است که می توان این اقدام را در راستای مجیزگویی از رئیس حلقه متکانیه و تطهیر سوئ مدیریت های وی با نام شهدا نیز دانست.

انتصاب افراد غیر متخصص در لایه های میانی وزارتخانه

با آغاز مدیریت سید جواد ساداتی نژاد در کسوت وزیر جهاد کشاورزی و شروع چالش های ریز و درشت که در پی انتصابات فامیلی و استفاده از افراد غیر متخصص در حوزه های تخصصی همچون معاونت توسعه و مدیریت منابع وزارت جهاد کشاورزی آن هم با تفکر ارباب رعیتی و تفکر متقابلانه با رهنمود های مقام معظم رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی صورت گرفته موجب شده تا افراد غیر متخصص در لایه های میانی این وزارتخانه منصوب و همین عدم تخصص منشا آغاز بحران های اخیر در حوزه کشاورزی است یه پیش پا افتاده ترین آنها موضوع عدم مدیریت بازار در حوزه کالاهای اساسی و سرآغاز انتقادات به دولت و شخص رئیس جمهور است.
یکی از فزرندان شهدای شاغل در وزارت جهاد کشاورزی نیز طی محکوم کردن این اقدام اخیر عاملان بی ارزش جلوه دادن نام شهدای گرانقدر اعلام کرد: متاسفانه گرانی های اخیر در حوزه کالای اساسی که ریشه آن عدم درک درست از فضای موجود در اقتصاد و حضور افراد غیر متخصص بخصوص در حوزه های تصمیمی ساز موجب شده تا مسیر حرکت وزارت جهاد با انتقادات شدیدی که بحق هم هست مواجه شود و این موضوع بیانیه تمام قدی که به نام ما فرزندان شهدا تهیه شده متاسفانه دارای حربه های عجیب و غریبی برای ایجاد تقابل و شکاف بین مرد و خانواده های شهداست.

بی حرمتی به خانواده های شهدا

وی اضافه کرد: این بیانیه نه تنها موجب بی حرمتی به خانواده های شهداست بلکه بیانگر این است که این خانواده های معزز از فراز و نشیب قیمت ها و گرانی ها مصون هستند و چون مصون هستند و درکی از گرانی ندارند آنوقت تمام قد پشت ضعف های مدیریتی می ایستند اما صراحتاً باید گفت این طور نیست واین بیانیه کاملا جانبدارانه تنها برای مبری کردن خطاهای مدیریتی آنهم با پوشش نام فرزندان شهداست و آیا با این اقدام افکارعمومی نسبت به خانواده های شهدا ذهنیت منفی پیدا نخواهد کرد که خانواده های شهدا با این مدل حمایت ها جزو اقشار مرفه و بی درد جامعه تلقی شده و فضای هرچند محقر را آلوده به تحریف و کذابه گویی کنند؟

نباید نام شهدا را ابزاری برای سوء استفاده های مدیریتی کرد

در ادامه یکی دیگر از فرزندان شهدا در گفتگویی ضمن انتقاد صریح از حرکت جانبدارانه در خصوص انتشار بیانیه از سوی برخی افراد آن هم از زبان فرزندان شهدای گرانقدر شاغل در وزارت جهاد کشاورزی عنوان کرد: انتشار چنین متنی آن هم مقارن با روز پدر که تمانی این فرزندان سالهاست که محروم از وجود چنین نعمتی هستند داغی عظیم بر جان ما و تمامی خانواده های معزز شهداست چرا که این موضوع موجب شده تا این القا در افکار عمومی بوجود بیاید که حتی شهدا را هم جناحی تلقی کنند.
وی افزود: نباید نام شهدا را ابزاری برای سوء استفاده های مدیریتی و تطهیر عملکرد های آلوده برخی مدیران کرد و عملاً این اقدام اخیر تنها به معنای تحریف و بی ارزش کردن نام شهدا و فرزندان آنهاست.
این فرزند شهید با اشاره به محتوای این بیانیه اظهار کرد: همانطور که در این متن اظهار شده حمایت همه جانبه فرزندان شاهد شاغل در وزارتخانه جهاد عنوان شده که سوال مطرح است که چطور است با توجه به اینکه هیچ اعلام رسمی مبنی بر نظرخواهی برای لبیک به حمایت از مقام عالی وزارت و مدیران انقلابی و ارزشی از فرزندان شهدا نشده است چنین حمایت همه جانبه ای اعلام رسمی می شود؟
آیا نمی توان برداشت کرد که این اقدام تنها معطوف به نظر شخصی برخی از مدیران نورچشمی است و تهیه و تنظیم این بیانیه صرفا برای مقاصد سوء دیگر است؟

وزارت جهاد کشاورزی لیست امضاهای فرزندان شاهد را منتشرکند

البته ذکر این نکته هم خالی از لطف نیست که هم اکنون برخی افرادی که در این حلقه متکانیه دارای حکم مسئولیت جدید شده اند همان افرادی هستند که در ستادی که برای سید جواد ساداتی نژاد مبنی برهدایت افکار جهت اقناع و لابی گری برای کسب مقام عالی وزارت تلاش کرده و حالا سهم خواهی های خود را آغاز کردند.
از این رو لازم است وزارت جهاد کشاورزی همه جانبه لیست امضاهای فرزندان شاهد شاغل در این وزارتخانه را بطور شفاف منتشرکند.
مقاله قبلیسقوط قیمت دلار در آخرین هفته بهمن‌
مقاله بعدیروایت تابش از حذف سازمان حمایت از قیمت‌گذاری میوه شب عید

پاسخ شما

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید