اختصاص ارز دولتی به 3 قلم کالای اساسی در دی 1400

2
عسکرزاده معاون توسعه بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی گفت: برخلاف شایعاتی که این روز‌ها در برخی محافل مطرح می‌شود ارز ترجیحی تامین گندم، دانه‌های روغنی و نهاده‌های دامی برای دی ماه تخصیص یافت.
به گزارش مزرعه سبز به نقل از صداوسیما، عباس عسکرزاده اظهار داشت: با توجه به این که در شش ماهه دوم سال براساس قانون ارز ترجیحی کالا‌های اساسی به صورت ماه به ماه تخصیص می‌یابد ارز ترجیحی این سه قلم ذکر شده مانند سابق برای دی‌ماه تامین شده است و هیچ مشکلی در این زمینه وجود ندارد.
وی ادامه داد: با توجه به ادامه روند تخصیص ارز ترجیحی به این کالا‌های اساسی، هیچ افزایش قیمتی در خصوص محصولات اساسی از جمله مرغ و گوشت قابل قبول نیست.
معاون توسعه بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی گفت: در حال حاضر در سامانه بازارگاه نهاده دامی مورد نیاز دامداران و مرغداران با قیمت سابق بارگذاری شده و آن‌ها می‌توانند مثل گذشته نهاده مورد نیاز خود را از این سامانه دریافت کنند.
عسکرزاده افزود: تمامی ذخایر استراتژیک کشور نیز در شرایط بسیار مطلوبی قرار دارند و تامین آن‌ها به صورت مستمر ادامه دارد و در این زمینه نیز هیچگونه کمبودی وجود ندارد.
وی گفت: به طور کلی در خصوص کالا‌های اساسی هیچ نقصان و کمبودی نیست و همه محصولات و کالا‌های اساسی به میزان بیش از نیاز تامین شده است.
معاون توسعه بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی افزود: با توجه به این که تمامی زنجیره تولید، تامین و توزیع کالا‌های اساسی براساس قانون انتزاع به وزارت جهاد کشاورزی واگذار شده، نظارت بر بازار کالا‌های اساسی نیز به شکل مستمر در حال پیگیری است.
عسکرزاده گفت: به هیچ وجه اجازه برهم زدن ثبات بازار کالا‌های اساسی را نمی‌دهیم و با اندک کسانی که قصد شایعه پراکنی و ایجاد اخلال داشته باشد برخورد جدی صورت می‌گیرد.
وی افزود: به مردم اطمینان می‌دهیم که در خصوص تامین و همچنین قیمت کالا‌های اساسی هیچ چالشی وجود ندارد.

انتهای پیام/

مقاله قبلیمحصولات برگشت داده شده، به خورد ایرانی‌ها داده می‌شود
مقاله بعدیتسلیت دکتر خاوازی درپی درگذشت دکتر ایزدی

2 نظرات

  1. اینکه این مقام دولتی به مردم اطمینان می‌دهد که “هیچ چالشی وجود ندارد”؛ بسیار تامل برانگیزه. مگر ایشان در سوئیس زندگی می‌کند که این گونه اطمینان می‌دهد. اینجا ایرانه! … ساعت به ساعت که می‌گذرد بحران جدیدی می‌آید. آن وقت می‌گوید: اطمینان می‌دهم.

    • با درود
      ما هم با شما هم عقیده هستیم با تشکر از توجه شما، خواهشمند است در این زمینه و مطالب مرتبط با نظر و تجربیات خود مقاله، گزارش و تحلیلی بنویسید تا در این خبرگزاری منعکس شود. خاطرنشان می شود در صورت صلاح دید با نام خود و امضای محفوظ منتشر خواهد شد

پاسخ شما

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید