ضرورت تغییر روش حمل جوجه به استان‌های جنوبی

0
مزرعه سبز: حمل جوجه از استان های شمالی به استان های جنوبی از جمله استان فارس با عبور از مسیر های بیش از 1300 کیلومتری و در مجاورت کامیون های حمل مرغ یا مرغداریهای فعال و احتمالا بیمار در مسیر از طرفی و مشکلات فصلی چون دمای چند درجه زیر صفر در مسیر زمستان و دمای بالای 45 درجه مقصد شهر های جنوبی در تابستان و ناوگان فرسوده حمل و نقل ضرورت تجدید نظر حمل جوجه اجتناب ناپذیر می باشد.
لذا با عنایت به مسائل پیشگفت و زمان حمل تقریبی 24 ساعته این موجود زنده و با توجه به پتانسیل های بالای استان های جنوبی نظیر فارس در تولید مرغ گوشتی، به منظور کنترل بیماری و عرضه جوجه سالم به واحد های پرورشی، پیشنهاد می گردد از ظرفیت چهار فرودگاه بین المللی شیراز، جهرم، لارستان، لامرد جهت حمل و نقل هوایی جوجه مورد ارزیابی قرار گیرد. مزید اطلاع هر 50000 قطعه جوجه وزنی معادل 2250 کیلو با کارتن بسته بندی دارد.
از وزارت محترم جهاد ، سازمان دامپزشکی کشور ، وزارت راه و شهرسازی مسئولین محترم فرودگاه های فوق و تولیدکنندگان و کارشناسان انتظار می رود در راستای حمایت از تولید سالم و پایدار مسئله فوق مورد ارزیابی و اقدام قرار دهند.

محمدحسین فرحی جهرمی ـ فعال عرصه مرغداری

مقاله قبلینوسان قیمت شلغم و لیموشیرین با شیوع پیک کرونا
مقاله بعدیاقتصاد و تجارت با چیزی جمع نمی‌شود

پاسخ شما

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید