ضرورت توجه به تبعات اجتماعی بن کارتی شدن نان

0
نماینده مردم زنجان در مجلس، با اشاره به ارائه لایحه‌ای با عنوان بن کارتی شدن نان به نفع مصرف کنندگان از سوی سازمان برنامه و بودجه به مجلس،گفت: با اجرای این نوع طرح‌ها موافق نیستم؛ زیرا نباید با چنین پیشنهادهایی عزت مردم کم در آمد و اقشار آسیب‌پذیر دچار مشکل شود.
به گزارش مزرعه سبز به نقل از ایلنا، حجت‌الاسلام مهدی باقری، نماینده مردم زنجان طارم با اشاره به این‌که این موضوع هنوز در مجلس به طور جدی مطرح نیست، افزود: آنچه در ارائه و اجرای طرحی با عنوان خرید نان با کارت مخصوص‌ یا کوپنی شدن آن اهمیت دارد این است که‌ اجرای این نوع طرح‌ها چقدر می تواند در رفع مشکلات و نگرانی مردم مفید باشد و یا اینکه دولت تا چه اندازه برای اجرای این طرح‌ها توانمند است.
عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس، با بیان اینکه‌ ما نگران رضایتمندی مردم در خروجی اجرای این طرح و توانمندی دولت در اجرا هستیم.‌ ادامه داد: توانمندی دولت در اجرای صحیح و بدون مشکل از دغدغه های نمایندگان برای اجرای این طرح‌ در کشور است.
وی با اشاره به ضرورت پرهیز از‌ آسیب‌رساندن‌ بیشتر به اقشار کم درآمد و در نظر گرفتن تبعات اجتماعی اجرای چنین طرح‌هایی، تصریح کرد: در شرایط اقتصادی امروز نباید موضوعات این چنینی‌ باعث دغدغه مردم شود، همچنین در نحوه اجرای این طرح باید تبعات اجتماعی‌ آن را‌ با‌ توجه به منزلت افراد در نظر داشت.
نماینده مردم زنجان در خانه ملت،‌ یادآورشد: چنانچه در توزیع و اهدای کارت سوخت دیدیم،‌ که چگونه برخی تغییرات باعث نارضایتی مردم‌ شد. بنابراین به طور قطع و یقین در این گونه موارد که با نیازهای اولیه مردم سر وکار دارد، باید به دنبال راهکارهای کارشناسی‌تر‌ و علمی تر رفت. اگر چه‌ تلاش دولت ، تضمین منفعت مردم و اقشار آسیب‌پذیر و مجلس نیز در وهله اول نگران لطمه نخوردن به‌ زندگی اقشار کم درآمد جامعه است.
چند روز پیش رئیس سازمان برنامه و بودجه از ارائه لایحه‌ای به مجلس با عنوان پرداخت یارانه نان از طریق کارت به نانوا خبر داد. مسعود میرکاظمی پیشتر‌ در این باره گفته بود :‌ افراد نان را به همان قیمت قبل خریداری می‌کنند که بانک مرکزی و وزارت اقتصاد هنوز در حال‌ آماده سازی زیرساخت آن هستند.
مطلب قبلیشپشک در بار صادراتی کیوی ایران
مطلب بعدیتولید ۱۰۰ هزار تن زیتون در سال جاری

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید