گرانفروشی رب به بهانه افزایش قیمت گوجه‌فرنگی

0
با وجود اینکه قیمت گوجه‌فرنگی طی یک‌سال گذشته با افزایش و رشد قابل توجهی مواجه نبوده، باز هم شاهدیم که بسیاری از کارخانجات تولید رب قیمت محصول تولیدی خود را به بهانه افزایش قیمت گوجه‌فرنگی افزایش داده‌اند؛ به‌ طوری‌ که براساس بررسی‌های میدانی اکنون قیمت هر قوطی رب در برخی برندها و مغازه‌ها به ۲۶ تا ۳۴ هزار تومان نیز رسیده است.
در چنین شرایطی و در جدیدترین واکنش به این وضعیت اسدالله کارگر، رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی تهران، بر این باور است که قیمت گوجه‌فرنگی در یک‌سال اخیر نوسانات چندانی نداشته است، لذا گرانفروشی رب به بهانه افزایش قیمت گوجه‌فرنگی پذیرفتنی نیست.

قیمت هر قوطی رب به 34 هزار تومان رسید

کارگر در واکنش به افزایش قیمت رب گوجه‌فرنگی به ۲۶ تا ۳۴ هزار تومان در مراکز خرده‌فروشی و مطرح شدن این ادعا که افزایش قیمت گوجه‌فرنگی منجر به این اتفاق شده است، گفت: ممکن است گاهی به دلیل تعطیلات مقطعی، قیمت گوجه‌فرنگی نوساناتی را تجربه کرده باشد؛ اما این نوسانات قابل توجه نبودند تا بتواند قیمت رب را ۱۰ تا ۱۵ هزار تومان گران کنند.

رب داریم نه به این غلیظی

رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی تهران به مهر گفت: قیمت گوجه خوراکی که به صورت دستچین انتخاب می‌شود، همواره بالاتر از گوجه ربی است و اگر مغازه‌ای گوجه دستچین را کیلویی ۱۰ هزار تومان بفروشد، گوجه ربی را بسته به کیفیت محصول کیلویی دو تا پنج هزار تومان عرضه می‌کنند؛ البته این قیمت‌ها برای مغازه‌هاست و کسانی گوجه ربی را عمده می‌خرند با قیمت‌های پایین‌تر آن را تهیه می‌کنند.
بنابراین اینکه چنین افزایش قیمتی را در رب گوجه به قیمت گوجه‌فرنگی ربط می‌دهند، درست نیست و دستگاه‌های نظارتی باید به این مساله ورود کرده و آن را بررسی کنند.
گفتنی است، در این شرایط خبری از دستگاه‌های نظارتی برای بررسی و ورود به موضوع نیست و مشخص نیست که این فاصله قیمتی بین گوجه‌فرنگی و رب گوجه با چه منطقی قابل توجیه است؟!
مقاله قبلیافزایش نرخ سردخانه‌ها
مقاله بعدیتولید تخم چشم‌زده قزل‌آلا در کشور

پاسخ شما

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید