خبر دروغ حذف ارز ترجیحی نهاده‌ها را گران کرد

0
مدیرعامل اتحادیه مرغ تخم گذار کشور درباره افزایش ۴۰ درصدی نهاده های دام و طیور بیان کرد: بعد از انتشار خبر دروغ حذف ارز ترجیحی از ابتدای دی ماه شاهد انحرافات و افزایش قیمت در سایر نهاده‌ها هستیم.
به گزارش مزرعه سبز به نقل از بازار، محمد مرادی، مدیر عامل اتحادیه مرغ تخم گذار کشور با بیان اینکه مولفه های مختلفی سبب می شود که قیمت دام و طیور افزایش یابد گفت: شرایط اقتصادی، نظام ارزی و همچنین رفتار وارد کنندگان از جمله دلایل افزایش قیمت ها است. قطعا با تغییر نرخ ارز و تبدیل ارز ترجیحی به ارز نیمایی، نهاده ها نیز افزایش قیمت خواهد داشت.
وی افزود: قبل از اینکه دولت به صورت رسمی مسئله تغییر نرخ و حذف ارز ترجیحی از نهاده ای دامی را مطرح کند، در فضای مجازی اعلام شده است که از ابتدای دی ماه ارز ترجیحی حذف می شود و تامین نهاده های دامی با ارز نیمایی صورت می گیرد.
مدیر عامل اتحادیه مرغ تخم گذار از شارژ شدن تامین نهاده ها برای تولید کنندگان دام و طیور از ابتدای دی ماه خبر داد و اظهار کرد: مسئول قول داده اند بخش های باقی مانده نهاده ها نیز تامین شود و هنوز تصمیم قطعی برای تغییر نرخ ارز و تغییر نهاده ها وجود ندارد.
وی درباره افزایش ۴۰ درصدی نهاده های دام و طیور بیان کرد: نهاده های ذرت و کنجاله سویا از ارز ۴۲۰۰ تومانی استفاده می کنند و جو نیز برای دامداران از این ارز استفاده می کند؛ اما بعد از انتشار خبر دروغ حذف ارز ترجیحی از ابتدای دی ماه شاهد انحرافات و افزایش قیمت در سایر نهاده هایی که از مدت ها پیش با ارز نیمایی وارد می شدند بودیم.
مرادی بیان کرد: در حقیقت برخی نهاده ها که از یک سال پیش ارز ترجیحی آن ها حذف شده بود با خبر حذف ارز ترجیحی مجددا ۴۰ درصد گران تر شدند. البته با اقداماتی که دولت اتخاذ کرد کمی آرامش بازگشته است اما امیدوار هستیم تعیین و تکلیف ارز ترجیحی برای نهاده های دامی سریع تر اتفاق بیافتد زیرا در زمان بلاتکلیفی نهاده های دامی دیگر دستخوش سوء استفاده می شود.
مقاله قبلیساداتی‌نژاد عادل، زعفران ما را پس بده
مقاله بعدیخشکسالی جدی‌ترین تهدید برای حیات وحش

پاسخ شما

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید